Multimetre Önerisi

Uni-T UT 139C aldım
Doğru kararı verdiniz. Yıllarca kullanırsınız.
Pil tüketimi de düşüktür

Başka model, Aneng multimetre de kullanıyorum.
Yüksek doğruluklu ölçüm değerleri var.
Gösterdiğiniz modelin siyah ekranı çok pil tüketir.
Belli bir süre kullanımlardan sonra, pil tüketiminden şikayet edilebilir .

İleri de "keşke" başka cihaz baksaydım/alsaydım demeyeceğiniz, UT 139C multimetreniz;
Hayırlı olsun.
İyi günlerde kullanılsın.

@Muhsin Kamer unit 33A siparişi berdim ben de, fiyat//performans olarak çokça çıktı karşıma. Cevaplayan herkes sağolsun, başlığına salça olduğum forumdaşımız da hakkını helal etsin 🙏
Hayırlı olsun .
Bütçeden biraz fazla pay ayırıp, sizde 139C alsaydınız.
Bir çok gerekli ölçüm özellikleri vardı
UT-33A kısıtlı ölçüm özelliği var diye hatırlıyorum
Cihazınız hayırlı olsun. Başarılı projelerde kullanılsın

@Muhsin Kamer unit 33A siparişi berdim ben de, fiyat//performans olarak çokça çıktı karşıma. Cevaplayan herkes sağolsun, başlığına salça olduğum forumdaşımız da hakkını helal etsin 🙏
Ürün yorumlarından biri şu :
voltajı kendinin algılaması çok güzel yanlış yapmanıza izin vermiyor.
Nasıl yani demek lazım ?

Hayırlı olsun .
Bütçeden biraz fazla pay ayırıp, sizde 139C alsaydınız.
Bir çok gerekli ölçüm özellikleri vardı
UT-33A kısıtlı ölçüm özelliği var diye hatırlıyorum
Cihazınız hayırlı olsun. Başarılı projelerde kullanılsın
Abi bobin ohm değeri, potansiyometre ve düşük değerli kapasitör ölçeceğim; sadece az da kullansam iyi birşey olsun diye bir huyum var. Garanti olmadığı için biraz temkinli yaklaşayım istedim. 139 modele o yüzden pek bakmadım işin aslı.

Ürün yorumlarından biri şu :
Nasıl yani demek lazım ?
Usta boşver, benim de arkamdan neler neler dediler :)

Abi bobin ohm değeri, potansiyometre ve düşük değerli kapasitör ölçeceğim; sadece az da kullansam iyi birşey olsun diye bir huyum var. Garanti olmadığı için biraz temkinli yaklaşayım istedim. 139 modele o yüzden pek bakmadım işin aslı.

Usta boşver, benim de arkamdan neler neler dediler :)
Hayırlı olsun.

Benim de ilk düşüncem oydu ama ben projelerde ciddi boyutlarda çalışma yapacağım. Osiloskop vs. tamamladıktan sonra işler planladığım gibi ilerlerse Fluke 45-15 alma niyetim var.

Otomatik ölçüm de bu özellik var.
Manuel multimetreler de, düşük voltaj kademesinde yüksek voltaj ölçülmeye çalışıldığında, sigorta atar, devre yanar ve multimetre arızalanır.
Otomatik ölçüm kademesinde 5 v ta ölçülebilir, 300 voltta, burada auto Range özelliğinden dolayı, hatanın önüne geçilir
Bazı multimetre de yanlış mod da olsa da voltaj ölçümlerinde, ikaz verir koruma modundadır, multimetre zarar görmez .

Bu tür hatalarla pek karşılaşmıyorum.
Her ölçümleme de, multimetre konumunu muhakkak kontrol ederim.

Son düzenleme:
Unit UT 89X ve UT-139C arasındaki gözle görülür tek fark otomatik ölçüm özelliği midir?

Unit UT 89X ve UT-139C arasındaki gözle görülür tek fark otomatik ölçüm özelliği midir?
Sanırım öyle. Bir de Ut139C'de 2 adet pil takılıyorken 89X'te 4 adet pil takılabiliyormuş. Bundan dolayı 139C'nin pili daha çabuk bitiyor diyorlar.

Forum istatistikleri

Konular
128,534
Kullanıcılar
450,532
Son üye
muhammed S.
Geri