Muşterimin sordugu soru

Ustalar musterimin sordugu uzmanlik sorusu su istanbuldan dugmeye bastik çindeki ışik ne zaman yanar hadi cvp layin

selam
Müşterin Çin e gitsin ben düğmeye basacağım yandığında el kaldırsın. kronometre tutacağım :)
Elektrik işinden hiç anlamam ampul bile değiştirmeye cesaretim yok o derece.

ışık hızı: 3x10^8
elektrık akımı: 6,28x10^18 (elektronlar hızı)

3 bin lira maaşımla asgari ödemesi 2 bin lira olan kartı ödüyorum ayrıca 1500 ev kirası aidat faturalar çocuğun okulu üstüne yiyip içiyoruz ve hanımın tripleri. Üstelik 6 yıldır böyle. Asıl bu Nasıl oluyor bence çok daha acayip ve esrarengiz olan bu

Son düzenleme:
Y
3 bin lira maaşımla asgari ödemesi 2 bin lira olan kartı ödüyorum ayrıca 1500 ev kirası aidat faturalar çocuğun okulu üstüne yiyip içiyoruz ve hanımın tripleri. Üstelik 6 yıldır böyle. Asıl bu Nasıl oluyor bence çok daha acayip ve esrarengiz olan bu
Yok artik hepsi 3000 tl maasla öylemi cok acayip maliye bakanı istifa etsin

Soru resmen tuzak, bir çok bilinmeyen şart var, konuyu;
# fiziki mi, düğme tesisatı fiziken lamba tesisatına bağlı olmali dolayisiyla Çin'e kadar kesintisiz gitmeli, güç dusumleri hesabı filan ...
#mantiken mi, bu mesafede iletimin gerçekleşmesi için elektrik hattının şebekenin bir olması gerek,
#siyasi mi, arada onlarca sınır onlarca ülke, dost-dusman var, bunun maliyeti kime yazacak,
#felsefi mi, saat farkı burda gunduzse orda gece yakmak için uygun zaman nedir lüzumsuzsa yakmamali,
#teknolojik mi, internet ile (wifi li cihazlar veya hackleme) max. 4-5 sn de yakmak mümkün,
açıdan ele almalı?

Sabirla okuduğunuz icin teşekkür ederim kusuruma bakmayın vaktim coktu :);):cool:

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,600
Son üye
psychedelic

Yeni konular

Geri