Robot Yapmak İsteyenler!

çizgi izleyenle başlanabilir...

bence en basit rabat uygulamalarından biri olan roböcükle başlanıp en azından robot mantığı kapılıp daha sonra mikroişlemciyle bir çizgi izleyen yapılabilir

1.5 seneden fazla zaman geçmiş kimse projeyi uygulamaya niyetli değil mi acaba?

Bu konu ölü kimsenin uğraşacağı yok ne asimosu ne aircraftı ;) kendilerini avutuyorlar .... tipik türk insanı bunlar çalışmayı sevmezler

Konu açılmışken skıştırım bir yere anlayış gösterin "Robot kollar" Türkiyede üretiliyormu türk markası olarak ama?

bende varım benim istediğim robot çocuklarımla oynayacak hanım mutfakta üzerine yemekleri koyacak ve salona git dediğinde salona gidecek ve eve yaptıgım cihazları kontrol edecek ve konuşacak nedersiniz hocam bu işe başladım bile robot iki tekerlek üzerinde hareket edecek önce gideceği yol hafızasına alacak sonra hafıza dakini uygulayacak cmucam kamera arıyorum yada bu kameranın yaptığını yapan başka bildiğiniz kamera varmı hocam

[video]http://www.diginfo.tv/2011/09/28/11-0191-r-en.php[/video]

ilginç bir tasarım

merhabalar.. dönem projesi olarak paletli,engelden kaçan sese yönelen robot yapmak istiyorum.. tasarımına başladım fakat motoru kaç wattlık kullanacağımı,hızını nasıl aktaracağını hesaplayamıyorum. yardımcı olursanız sevinirim..

mhb arkadaslar benim bir prrojem var da acaba bana yardım eder misisniz parmak yapmam lazım servo motor kullanarak

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,191
Kullanıcılar
449,962
Son üye
Emrullah t

Yeni konular

Geri