Muşterimin sordugu soru

Ustalar musterimin sordugu uzmanlik sorusu su istanbuldan dugmeye bastik çindeki ışik ne zaman yanar hadi cvp layin

selam
Müşterin Çin e gitsin ben düğmeye basacağım yandığında el kaldırsın. kronometre tutacağım :)
Elektrik işinden hiç anlamam ampul bile değiştirmeye cesaretim yok o derece.

emodiyator

Profesyonel Üye
Işık hızının %90 i kadardır elektriğin hızı buda saniyede 270 bin km eder yaklaşık al hesapla sende

Mahur

Üye
ışık hızı: 3x10^8
elektrık akımı: 6,28x10^18 (elektronlar hızı)

vecivicivokke

Yönetici
Yönetici
Yönetici
3 bin lira maaşımla asgari ödemesi 2 bin lira olan kartı ödüyorum ayrıca 1500 ev kirası aidat faturalar çocuğun okulu üstüne yiyip içiyoruz ve hanımın tripleri. Üstelik 6 yıldır böyle. Asıl bu Nasıl oluyor bence çok daha acayip ve esrarengiz olan bu

Son düzenleme:
Konu Sah
yavuzbatyir
Y
3 bin lira maaşımla asgari ödemesi 2 bin lira olan kartı ödüyorum ayrıca 1500 ev kirası aidat faturalar çocuğun okulu üstüne yiyip içiyoruz ve hanımın tripleri. Üstelik 6 yıldır böyle. Asıl bu Nasıl oluyor bence çok daha acayip ve esrarengiz olan bu
Yok artik hepsi 3000 tl maasla öylemi cok acayip maliye bakanı istifa etsin

by lent

Yönetici
Yönetici
Yönetici
Soru resmen tuzak, bir çok bilinmeyen şart var, konuyu;
# fiziki mi, düğme tesisatı fiziken lamba tesisatına bağlı olmali dolayisiyla Çin'e kadar kesintisiz gitmeli, güç dusumleri hesabı filan ...
#mantiken mi, bu mesafede iletimin gerçekleşmesi için elektrik hattının şebekenin bir olması gerek,
#siyasi mi, arada onlarca sınır onlarca ülke, dost-dusman var, bunun maliyeti kime yazacak,
#felsefi mi, saat farkı burda gunduzse orda gece yakmak için uygun zaman nedir lüzumsuzsa yakmamali,
#teknolojik mi, internet ile (wifi li cihazlar veya hackleme) max. 4-5 sn de yakmak mümkün,
açıdan ele almalı?

Sabirla okuduğunuz icin teşekkür ederim kusuruma bakmayın vaktim coktu :);):cool:

Sponsor Bağlantı

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
105,066
Kullanıcılar
390,596
Son üye
kartals

Yeni konular