Motorlarım ve motor kablolarım aşırı ısınıyor

databese

Üye
Merhabalar yeni devreye aldığım tesiste bulunan neredeyse bütün motorlarım ve kabloları kesitleri kurtarmasına ve legrajlari düzgun olmasına rağmen aşırı düzeyde ısınıyor ve motorlarım gürültülü ve salınımlı çalışıyor. Akım harmonigi olduğunu iddia ediyoruz ama karşı firma kabul etmiyor. Başka neden olmuş olabilir. Nasıl düzeltebiliriz daha önce başına gelen birileri var mı

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Merhabalar yeni devreye aldığım tesiste bulunan neredeyse bütün motorlarım ve kabloları kesitleri kurtarmasına ve legrajlari düzgun olmasına rağmen aşırı düzeyde ısınıyor ve motorlarım gürültülü ve salınımlı çalışıyor. Akım harmonigi olduğunu iddia ediyoruz ama karşı firma kabul etmiyor. Başka neden olmuş olabilir. Nasıl düzeltebiliriz daha önce başına gelen birileri var mı
Akım harmoniği varlığını neye dayanarak iddia ediyorsunuz açıklamamışsınız. Testleri yaptırarak raporlama elde etmenizi öneririm.

Tesisiniz deki kompanzasyon panosu reaktörlü mü?
Evet kompanzasyon panomda reaktör mevcut
Ölçülemeyen büyüklük kontrol edilemez.
Akım harmoniği iddiasında bulunabilmek
için,ölçüm yapılmış olması gerekir.Ne gibi
ölçümler yapıldı ?
Panolar üzerindeki enerji analizorlerinden akım bozulumunu ve reaktif güç kontrol rolesinden akim harmoniklerini gorebildim. Ama şuanda tam bir ölçüm için enerji analizoru siparişi yada ölçüm yapacak firma bekliyorum müşteri firma bugün ölçüm yaptığında ise yüzde 26 harmonik buldu ama cihazları okadarda güvenilir değil.
Ayrıca sahanda işletme ve koruma topraklamasi beraber tutulmuş 10 metre yakınımdaki tesiste OG motorlar mevcut oradan kaynaklı bir problem yaşıyor olabilir miyim?

Son düzenleme:
Evet kompanzasyon panomda reaktör mevcut

Panolar üzerindeki enerji analizorlerinden akım bozulumunu ve reaktif güç kontrol rolesinden akim harmoniklerini gorebildim. Ama şuanda tam bir ölçüm için enerji analizoru siparişi yada ölçüm yapacak firma bekliyorum müşteri firma bugün ölçüm yaptığında ise yüzde 26 harmonik buldu ama cihazları okadarda güvenilir değil.
Ayrıca sahanda işletme ve koruma topraklamasi beraber tutulmuş 10 metre yakınımdaki tesiste OG motorlar mevcut oradan kaynaklı bir problem yaşıyor olabilir miyim?

sektörü merak ettim, ne üretimi yapılıyor, nasıl makineler kullanılıyor?

Kaliteli ve özel olarak harmonik ölçümü yapan ölçü aletleri dışındaki ölçü aletleri
tarafından yapılan ölçümlere göre karar
verilmesi taraftarı hiçbirzaman olmadım.
Ve,ölçümü yapan kişinin,bu konuda ! ehil
kişi olmalıdır görüşüm hiç değişmedi.

Son düzenleme:
OG den besleniyorsunuz ve kendi özel
trafonuz var ? Böylemi ?Ark ocağı tesisi
devredışı kaldığındada,aynı sorunlara
rastlanıyormu ?

Belirli aralıklarda yasiyorum düzenli olarak değil. Onun haricinde saha içerisinde devreye alınan birkaç tesiste de ufak tefek birtakım sorunlar yaşandığını duymaya başladık.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,191
Kullanıcılar
449,962
Son üye
Emrullah t

Yeni konular

Geri