Motor deviri sarım ile değişirmi?

erdmbzkrt

Üye
Motor devri yanlış sarılan bir motorda değişirmi? Neler devirin değişmesine eki eder?

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
frekans ve kutup sayısı , motorun devir sayısına etkı eder .

n= 60.f / p ( yalnız motor dedıgınız hangısı ? )

motorlarda ancak devir sayısını değiştiren frekans ve kutup sayısı

sarımda kutup sayısı değiştirilmiş olabilir.

Tabi değiştirebilirsin...Kısaca ben 6 kutup çalışan motoru söküp iki kutup olacak şekilde sardım ve'de hiçbir sıkıntı yaşamadım.genelde inşaat'ta çalışan rediktörlü asansör motorları...çok yavaş deyip getiriyorlar bende gerek 4 veya 6 kutup olsun söküp 2 kutup şeklinde sarıyorum...

sarım şekli kutup sayısına etkir doğal olarak devire de etki eder

sarım şeklini değiştireyim hızını artırayım demek çözüm değildir çünkü motorun hızını artırmak motordan fazladan güç istemektir. Motordan çekmek istediğiniz güç motorun üretebileceğinden fazla ise motor yanar.

devir sayısı sarımla değişir zaten 2 kutuplu ise 4 kutuplu sarıldığında devir düşer

Sarım sayısı ile kutup sayısının nasıl değiştirildiği hakkında bilgi almak istiyorsanız, dahlender sargıyı araştırın.

Forum istatistikleri

Konular
128,191
Kullanıcılar
449,964
Son üye
lelaxi

Yeni konular

Geri