Motor aşırı ısınıyor

Şimdi sarı kablo ile mavi kabloya elektrik verdim gene çalıştı bakalım ısınma problemi olacak mı bakacağım.

Boşta çalışırken yani üstünde polyamid yokkende ısınıyor
kesinlikle tavsiye etmiyorum.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Komple motoru dağıttım motorun sıkıntı olan kısmı nerede diye

Ekli dosyalar

• IMG_8588.jpeg
    IMG_8588.jpeg
    329.5 KB · Görüntüleme: 15
  • IMG_8589.jpeg
    IMG_8589.jpeg
    336.2 KB · Görüntüleme: 13
  • IMG_8590.jpeg
    IMG_8590.jpeg
    365.6 KB · Görüntüleme: 11
  • image.jpg
    image.jpg
    291.3 KB · Görüntüleme: 12
* Rulmanları kontrol edin.
* Tüm kabloları birbirleriyle ve gövde ile
ölçerek değerlendirin.

Sanki sıvı teması var gibi.

zımparalama işi sırasında motora gereğinden fazla yuklenirse motor ısınabilir. ayrıca motorun gücü fazla değil soğutma pervanesi falan da yok bu tür taşlama, zımparalama işleri uzun süre yapılabilir gibi düşünmeyin. bi de rotor yönünü değiştirip deneyebilirsiniz.

zımparalama işi sırasında motora gereğinden fazla yuklenirse motor ısınabilir. ayrıca motorun gücü fazla değil soğutma pervanesi falan da yok bu tür taşlama, zımparalama işleri uzun süre yapılabilir gibi düşünmeyin. bi de rotor yönünü değiştirip deneyebilirsiniz.
Motoru hiç kullanmadım daha motoru aldım geldim :) bismillah diyip bi kullanayım dedim :) motor çalışır çalışmaz 10 dk sürdü sürmedi el yakacak şekilde ısındı. Güç kuvvet uyguladığım bi sistem yok bastırarak zımparalama işlemimde yok tesbih tanesi yuvarlarken kullanacaktım başka bir amacı yok yani ama aşırı bi ısınma vardı.

Motoru hiç kullanmadım daha motoru aldım geldim :) bismillah diyip bi kullanayım dedim :) motor çalışır çalışmaz 10 dk sürdü sürmedi el yakacak şekilde ısındı. Güç kuvvet uyguladığım bi sistem yok bastırarak zımparalama işlemimde yok tesbih tanesi yuvarlarken kullanacaktım başka bir amacı yok yani ama aşırı bi ısınma vardı.

sarı kablo kesin sargılardan geliyor değil mi?

rotoru ters takıp bi deneme yapın bakalım.

sarı kablo kesin sargılardan geliyor değil mi?

rotoru ters takıp bi deneme yapın bakalım.
internette baktığım kadarıyla uçları tespit edebilmek için sarı kablo ile bütün üçları ölçtüğüm zaman kahverengi hariç hepsinde 10 civarı çıkıyor kahrevengi ile ölçtüğümde 0.35 çıkıyor. Anladığım kadarıyla bu motor beni yarı yolda koyacak elimde normal tek Fazlı polisaj makinesi var devri 2800 devir dk sürücüsüz bunun devrini düşürüp Torku yerinde tutmak istediğim zaman olmuyor sürücü fiyatları malum böyle düşük devir 600/700 devir çalışma prensibine sahip bi motorda önerirseniz işimi oda görür ama ben bulamadım yani piyasada baktığım zaman fan motorları genelde düşük devir oluyor onuda çalıştırmayı denedim onlarda ısınıyor. Dc motordan yapayım dedim onlarda bu tarz zımpara aparatını kaldırmıyor kısaca yani ne yapacağımı şaşırdım kaldım.

Forum istatistikleri

Konular
128,191
Kullanıcılar
449,965
Son üye
Pentium55

Yeni konular

Geri