Motor aşırı ısınıyor

acancebeci

Üye
Böyle bi motor aldım kondansatörünü bağlam 10 dk çalışır çalışmaz el değmeyecek derecede ısınıyor. 2 adet aspiratör fan motoru bağladım soğutsun diye ama aşırı şekilde ısınıyor. Bi türlü soğumuyor sorun nerde olabilir. Yaptığım zımpara aparatı ağır geliyor dedim onu da söktüm gene ısınıyor yani bu motorun ne olduğunu da bilmiyorum ama çok aşırı ısınıyor. El değmiyor seviyede

Ekli dosyalar

• IMG_8583.jpeg
    IMG_8583.jpeg
    367.6 KB · Görüntüleme: 44
  • IMG_8582.jpeg
    IMG_8582.jpeg
    280.3 KB · Görüntüleme: 39
  • IMG_8581.jpeg
    IMG_8581.jpeg
    349.9 KB · Görüntüleme: 36
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
MOTOR.png

Son düzenleme:
Siyah ile kırmızı kondansatöre bağladım
Mavi ve kahverengiyi 220 faz - olarak verdim
sarıyı da toprak olarak bağladım

motordan gelen sarı kabloyu toprak kablosundan ayırdıktan sonra izole edip bırakın. yani motordan çıkan sarı kabloyu boşta bırakın. besleme tarafındaki toprak kablosunu motor gövdesinde uygun bi yere bağlayabilirsiniz.

motordan gelen sarı kabloyu toprak kablosundan ayırdıktan sonra izole edip bırakın. yani motordan çıkan sarı kabloyu boşta bırakın. besleme tarafındaki toprak kablosunu motor gövdesinde uygun bi yere bağlayabilirsiniz.
Isınmasının sebebi yani sarı kabloyu da fişe bağlamam mı ? Acaba

çinli şemayı yanlış basmış ya da bilmediğimiz nedenle yardımcı sargının ortasından kablo çıkarmış. bağlantıyı değiştirip bi deneme yapın ve sonucu buraya yazın.
sarı kabloyu söktüm topraktan ayırdım izole ettim 10 dk ateş gibi oldu

Forum istatistikleri

Konular
128,191
Kullanıcılar
449,964
Son üye
lelaxi

Yeni konular

Geri