Laptop şarj ucu aşırı ısınıyor cızırtı yapıyor

Traxy

Üye
2 hafta önce başladı bu sorun. Öncelikle oyun oynarken kastığını gördüm laptopun sonra şarj almadığını farkettim oynatınca alıyordu biraz ama çok büyük bi temassızlık vardı yani sadece bir noktada alıyordu. Ve ayrıca el yakacak kadar çok ısınmıştı. Tamirciye götürdüm başka şarj aletiyle denedi oluyordu temassızlık yok gibiydi.
Başka orjinal şarj aleti aldım onla da 5 10 dk normal şarj etti sonra yeniden temassızlık yapmaya başladı. Soketi değiştirdik ama adamın işçiliğini beğenmedim laptopun oturması gereken tırnak tam oturmuyor boşluk var arada içi gözükebiliyor.Birkaç gün normal bi şekilde oyun oynayabildim ama sonra yeniden aşırı ısınmaya ve temassızlık yapmaya başladı ve artık şarj girişinden tiz bir ses geliyor şarj olurken sürekli. Batarya da %50 civarında ölü olduğu için onda da problem olabilir belki diye düşünmüyor da değilim.
Laptop bana sürekli lazım oluyor servise götürmekten korkuyorum 4 5 gün içinde gelmez diye. Acil yardıma ihtiyacım var.

Iki durum olabilir. Biri bilgisayar uzerindeki soket lehim noktasından soğuk lehim yada ısıdan dolayı deforme olmuş olabilir

Yada adaptörün ucundaki soketin dibindeki kablo kopuk ark yapiyor.

Kontrol edilmeli.

başka bi elektrikçiye götüreyim o zaman teşekkürler.

Elektrikçi degilde elektronikçi ye götürün. Iyi bir elektronikçi olsun.

Forum istatistikleri

Konular
128,184
Kullanıcılar
449,956
Son üye
CharmanDear

Yeni konular

Geri