Bldc motor için sürücü lazım :(

Zaten arkadaşlar olması gereken cevabi vermişler üstad. Bu motorlar sürücü olmadan çalışmaz. @ISMAILY gayet güzel bir cevap vermiş.
iyi güzel dedin postu okudum da. da sı var işte motorda sadece üçlü çıkış var hal sensörü nereden okuyor? kendi sürücünde mi vardı? bilmediğim için soruyorum ve hangisini almayım hem verimli olur ve cebimi acıtmaz. hani birileri aklının zekatının bir kısmını bana da versin yaa. yazık benim gibi kel kafalı adama

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Sadece 3 üç yani sargı uclari çıkan motorların sürme tekniği farklı.

İçinde hall sensor yoksa sensorsuz sürücü ile sürülmesi gerekiyor.

Su an disaridayim. Konuyu tam okuyamadım. Önceki mesajlardaki önerilere linkteki ürünlere bakmak lazim.

Ustam bu bir scooter motoru scooter beyni ile kullansan iyi olmazmi
o kadarına kafam çalışıyor ama scooter beyni alacak yerlerim acıyor. acıtmayan bir çözüm arıyorum

Ucuza mi halletmek istiyorsun.aci sebebi maliyet mi maliyet ise harcamak istediğin miktar nedir usta
bak bu bulduğum en ucuzu
https://arcus-www.amazon.com.tr/Sun...-Tekerleklerinin-Değiştirilmesi/dp/B099RD37T7
ben 500 ₺ ye kazıklandım. şimdi bu şartlara yakın biraz daha kazıklanmak istiyorum. emekli maaşıyla sadece bu kadar yapabiliyorum. daha tekneyi yapacağım. hani bu yaz denizde gezmeyi hayal ediyorum. projeme uygun 8 maket denemesi yaptım. sekizinci uygun görünüyor. bu arada resimlere bakarak ölçekli maket yapmak hiçte kolay değil.

bak bu bulduğum en ucuzu
https://arcus-www.amazon.com.tr/Sun...-Tekerleklerinin-Değiştirilmesi/dp/B099RD37T7
ben 500 ₺ ye kazıklandım. şimdi bu şartlara yakın biraz daha kazıklanmak istiyorum. emekli maaşıyla sadece bu kadar yapabiliyorum. daha tekneyi yapacağım. hani bu yaz denizde gezmeyi hayal ediyorum. projeme uygun 8 maket denemesi yaptım. sekizinci uygun görünüyor. bu arada resimlere bakarak ölçekli maket yapmak hiçte kolay değil.
https://www.amazon.com.tr/DONTZ-Fır...cphy=9056719&hvtargid=pla-1731413799080&psc=1

bak bu bulduğum en ucuzu
Sen bu mülteci işine başlayıncaya kadar mülteci kalmayacak ortadoğuda herhalde . Hızlanman lazım baba.

Sen bu mülteci işine başlayıncaya kadar mülteci kalmayacak ortadoğuda herhalde . Hızlanman lazım baba.
mülteci para bırakmıyor ki, esas gidenleri bileceksin bulacaksın. tekneyi satın alıyorlar. yanına da bir iki mülteciyi bedavaya götürüyorlar. olay mülteciler gibi görünsün diye. yapanları biliyorum ben. adam artık çalışmıyor. hesabını sen yap...
taha kardeşim, bunun hal sensörü var mı? ben anlamadığım için soruyorum. birde bu motorun soketini iyice inceledim 6 tane minik delik daha gördüm. kabloyu ucunu kestim ve soydum. 3 tane kalın 6 tane ince kablo var var
1-kalın mavi 2- kalın sarı 3- kalın kahverengi bunlar motor uçları sanırım.
1- ince kırmızı herhalde 5 volt + 2- ince siyah bu da - 3- ince mavi 4-ince sarı 5- ince kahverengi 6-ince yeşil var. bağlantı konusunda hiç bilgim yok. umarım alacağım sürücüde aynı renkler vardır.

Son düzenleme:
onu bir kenarda dursun diye almadım, projemde kullanacağım. yani çalışması lazım.
zafer yıldızın videolarını seyrederim ama oto alternatörlerini bilmiyorum ve beni ilgilendirmiyor. beni ilgilendiren elimdeki motorun çalışması.

mülteci para bırakmıyor ki, esas gidenleri bileceksin bulacaksın. tekneyi satın alıyorlar. yanına da bir iki mülteciyi bedavaya götürüyorlar. olay mülteciler gibi görünsün diye. yapanları biliyorum ben. adam artık çalışmıyor. hesabını sen yap...

taha kardeşim, bunun hal sensörü var mı? ben anlamadığım için soruyorum. birde bu motorun soketini iyice inceledim 6 tane minik delik daha gördüm. kabloyu ucunu kestim ve soydum. 3 tane kalın 6 tane ince kablo var var
1-kalın mavi 2- kalın sarı 3- kalın kahverengi bunlar motor uçları sanırım.
1- ince kırmızı herhalde 5 volt + 2- ince siyah bu da - 3- ince mavi 4-ince sarı 5- ince kahverengi 6-ince yeşil var. bağlantı konusunda hiç bilgim yok. umarım alacağım sürücüde aynı renkler vardır.
Osilaskop ile bakabilirseniz, hem motor uçlarını ve motor sarımlarında problem olup olmadığını, hemde hal sensörü uçlarını ve sağlamlığını test edebilirsiniz.
Aliexpres te 350 TL civarında, hall sensörlü veya sensörsüz çalıştıran sürücüler var 380W, 16-20A:

TRY 230.40 26%OFF | 380W 3 Phases Brushless Motor Controller Board(No/Without Hall Sensor) BLDC PWM PLC Driver Board DC 6.5-50V
https://a.aliexpress.com/_EQ68qkn

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,942
Son üye
Nzmtekin

Yeni konular

Geri