Monofaze Motor Akım Ölçümü

polkapol

Üye
Merhaba arkadaşlar.
Monofaze motorun kalkış(demeraj) akımıda dahil olmak üzere ölçebileceğimiz, sonrada bu verileri grafiksel olarak alabileceğimiz bir cihaz biliyormusunuz. Hioki 3286 ve 3197 buldum ancak fiyatı çok pahalı. Yardımlarınızı bekliyorum.

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Bu tip ölçü aletleri,pahalı cihazlardır.Fluke 43-B ile bu tip ölçümleri yapabilirsiniz.Fiyatı 3000 USD civa-
rındadır.Cihaza ait özellikleri www.pestas.com.tr adresinden bulabilirsiniz.

Dediğiniz gibi fiyatları çok pahalı. Bizim için cihazı almak çok mantıklı değil. Çünkü bir kereliğine ölçüm yapacağız.
Elinde böyle bir cihazı olupta, gelip ölçüm yapabilecek bir firma biliyormusunuz? Cihazı almaktansa hizmet almak bizim için çok daha iyi olacak.

HIOKI 3196 fiyatını bilen varmı arkadaşlar? yada buna benzer sistem güc analizörü özellikle dengesiz akım ceken trifaze sistemlerin kompanzasyon analizinde kullanabilecegim bir cihaz arıyorum.

Forum istatistikleri

Konular
128,215
Kullanıcılar
449,997
Son üye
Ali5534

Yeni konular

Geri