Monofaz hatt kaç Amper cekmek güvenli?

akiko6823

Üye
Merhabalar. Sayacımdan elektrik çekmek için 38 metre 5x6 hes kablo ile kombinasyon panosuna giriyor. Kombinasyon panosunda 3 pinli monofaz fişi var. Elimde blue adaptör diye bir alet var 32 amper çekmeye yarıyor ce bu amperi düşürebiliyorum. Sorum şu kac ampere kadar güvenli kullanabilirim. Kablo vs yangın vb durumlar için en güvenli amper kaçtır?
20230919_173253.jpg

images (1).jpeg

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Kablonuz 50 A. kadar akım taşıyabiliyor. Ama priziniz 32 A. diğer sigorta vs. Kaç A. bilmiyorum. Priziniz 32 A olduğu için en fazla 32A. Çekebilirsiniz. Daha fazlasında fiş ve priz tahrip olur. İhtiyaç duyarsanız 40-50-63 A. olan daha güçlü bir priz ve fiş kullanmaniz mümkün. Birden fazla priz kullanacaksanız kablonuz 50 A kadar yüklemenize bir engel yoktur.

Kablonuz 50 A. kadar akım taşıyabiliyor. Ama priziniz 32 A. diğer sigorta vs. Kaç A. bilmiyorum. Priziniz 32 A olduğu için en fazla 32A. Çekebilirsiniz. Daha fazlasında fiş ve priz tahrip olur. İhtiyaç duyarsanız 40-50-63 A. olan daha güçlü bir priz ve fiş kullanmaniz mümkün. Birden fazla priz kullanacaksanız kablonuz 50 A kadar yüklemenize bir engel yoktur.
Aslında sormak istediğim şu 32 amper kullansam herhangi bir sorun yasarmiyim 32A den fazla kullanmak istemiyorum zaten

Merhabalar. Sayacımdan elektrik çekmek için 38 metre 5x6 hes kablo ile kombinasyon panosuna giriyor. Kombinasyon panosunda 3 pinli monofaz fişi var. Elimde blue adaptör diye bir alet var 32 amper çekmeye yarıyor ce bu amperi düşürebiliyorum. Sorum şu kac ampere kadar güvenli kullanabilirim. Kablo vs yangın vb durumlar için en güvenli amper kaçtır?
B

Ekli dosyayı görüntüle 101427
Ekli dosyayı görüntüle 101427
Ekli dosyayı görüntüle 101428
Bu kablo fiş ile 32 Amper güvenli...

Son düzenleme:
elektrik aldığınız sayaç panosu muhtemelen bi haneyi besliyor. hane ile tali panolar maks. akım çektiğinde tesisat kablolarının ve koruma elemanlarının buna uygun seçilmiş olması gerekir.

ayrıca tali pano prizlerinde uygun sigortsa seçimi yapılmamış.

Forum istatistikleri

Konular
128,191
Kullanıcılar
449,965
Son üye
Pentium55

Yeni konular

Geri