mesleki gelişim

micromen

Üye
sayın forum üyeleri ben endüstriyel otomasyon bölümü mezunuyum otomasyon adına yeterince teorik bilgi sahibi olduğuma inanıyorum evde kendi plc cihazımla çalışmalarda yapıyorum bir kaç kursada katıldım en büyük hayalim kendi işimi yapmak ama piyasada hiç iş yapmışlığım yok otomasyon adına çeşitli fabrikalara ve bu işi yapan birçok yere başvuru ve yardım isteğinde bulundum (kendi çevremde) fakat hiç biri olmadı saplandım kaldım bu işe gönül verdim tabirini kullanırsam yanlış olmaz her gün bu işle yatıp kalkıyorum nerdeyse sizce ne yapmalıyım nerden başlamalıyım 2 buçuk senedir tedaşda taşeron firmada çalışıyorum. bu işle uğraşan arkadaşlar abiler görüşleriniz ve önerileriniz benim için cidden önemli

Haklısın aslında... Yapacak birşey kalmamış...

Başvuruda bulunduğunda kendini anlatamamışsın... Yapacak birşey yok.
Staj yaparken pratik yapamamışsın... Yapacak birşey yok.
Yaz tatillerini, mesleki gelişimin için kullanmamışsın... Yapacak birşey yok.

Bu işe gönül vermişsin... Öyleyse yapacak çok şey var.
Teoriğin iyiymiş... Yapacak tek şey var, parasına ve işin meşakkatine bakmadan iyi bir firmada çalışmak...

Sabahın 4ünde kalkıp yola çıkıp 8 de mesaide olman gerekiyorsa, olacaksın !
Bayramda çalışman gerekiyorsa, çalışacaksın !
Usta "ayakkabımı boya" dese boyayacaksın !

Ya da kpss ye gireceksin... ;)

bence biraz ön yargılısınız staj yapmaya gittiğimde sen gelmene gerek yok dediler yok dedim ben gelecem ama fabrika diye gittim atölye çıktı plc p si yok tu kompanzasyon panosu hariç oda hiç arıza vermedi sigorta bile atmadı anasına satim nekadar makina varsa hepsini karıştırırdım bi kaç makinanın arızasını bile giiderdim mali müdür geldi yanıma geldi teşekkür etti sora sen burda kal dedi genel müdür sora üretim şefi çekemedi bizi postaladı. sora başka fabrikalara başvuru yaptım tabiri caizse kapılarında yattım ama almadılar sadece staj için neredeyse 1 hafta gittim geldim en az 4 saat bekledim kapıda öle sabah 4 de kalkmak la olmuyo malesef sağlam referansınız varsa işiniz görülüyor keşke söylediğiniz kadar basit olsa kendinizi anlatmanıza bile fırsat vermiyorlar referans olmazsa benim bu güne kadar hiç boşum olmadı şu an 2 buçuk senedir tedaştayım ondan önce piyasada yazları iş yaptım üniversitedeyken bile iş yaptım ben belki günde 6-7 saat araştırma yapıyorum pdfler indiriyorum yeni programlar deniyorum öğrenmeye çalışıyorum evde şu an gemoyla çalışmalar yapıyorum param buna yettti ama bu cihazı %90 çözdüm ve artık s7 1200 eğitim seti almayı düşünüyorum ben mersindeyim şuan yıllık izinde (yılda 14 gün) istanbula siemens kurslarına katılmayı düşünüyorum ve ben 3 yıldır bayram görmüyorum maalesef haftada 1 gün iznim var onuda zorla veriyolar çoğu hafta izinsiz geçiyor tedaş taşeron firmadayım dağ köylerinde 1 metre karın içinde yaya iş yapıyoruz şartlar anlattığınızla kıyasla fena sayılmaz ;) her gün başımızdaki şef arabasını yıkatıyor ayakkabı boyamasakta yapıyoruz . piyasada iş yapan bi kaç otomasyon firmasıyla görüştüm. iş olursa cuzi miktara hatta ücret talep etmeden bile iş yaparız dedik hata eetik zaten adam numaramı aldı ararız seni die ben bi kaç kez aradım salladı beni arkadaş hala arıcak neyse başka yapacak bişey varmı !

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri