Mesken ruhsatlı Site'de kompanzasyon durumu

cgryldz35

Üye
Elektrik dağıtım sirketi tarafından mesken geçen bir sitede kompanzasyon devrede. Devreden çıkarmamız durumunda ne gibi olumsuzluklarla karşılaşırız?

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Sn.cgryldz35,mesken abone grubu olan sitenizde merkezi bir trafodaki sayaç yazarına göremi ödeme yapıyorsunuz. Yoksa bütün daire veya evler ayrı ayrı abonemidir. Her ev kendisi , dağıtım şirketine abone ise siz trafo panosu ve kompanzasyona müdahale edemezsiniz. Dağıtım şirketine trafo abonesi iseniz ve merkezi bir sayaç dan ödeme yapıyorsanız. Abone grubunuza reaktif tarife uygulanmadığı için kompanzasyonu devre dışı bile yapsanız bir şey olmaz. Ama doğrusu çok hassas olmasa bile iyi kötü devrede olması vatana millete faydalı olur.

Sn.cgryldz35,mesken abone grubu olan sitenizde merkezi bir trafodaki sayaç yazarına göremi ödeme yapıyorsunuz. Yoksa bütün daire veya evler ayrı ayrı abonemidir. Her ev kendisi , dağıtım şirketine abone ise siz trafo panosu ve kompanzasyona müdahale edemezsiniz. Dağıtım şirketine trafo abonesi iseniz ve merkezi bir sayaç dan ödeme yapıyorsanız. Abone grubunuza reaktif tarife uygulanmadığı için kompanzasyonu devre dışı bile yapsanız bir şey olmaz. Ama doğrusu çok hassas olmasa bile iyi kötü devrede olması vatana millete faydalı olur.
Her dairenin aboneliği var. Ortak alan olarak da sitenin aboneliği bulunuyor. Ortak alan aboneliğinin kompanzasyon panosu var her blokta

Sn.cgryldz35, ortak kullanım alanlarındaki aboneliklerinizin de mesken ortak kullanım tarifesinde olması gerekiyor. Dolayısı ile reaktif tarifeye tabi olmamalısınız. Burada eğer reaktif tarife uygulaması var ise derhal abone grubundaki hatayı düzelttirmeniz gerekir. Reaktif tarife zaten uygulanmıyor ise ; o zaman birileri bu kompanzasyon panolarını gerekmediği halde size ........mış. Emeği geçenler inşaallah her iki dünyadada saadet bulmasın.

Forum istatistikleri

Konular
128,200
Kullanıcılar
449,983
Son üye
ardaxsm

Yeni konular

Geri