Mach4 kullanan var mı? Sinir bozucu bir problemim var.

Suat_Korkmaz

Profesyonel Üye
Merhaba,

Frezede Mach4 kullanıyorum. Bir programı yükleyip ilk kez çalıştırınca Z ekseni parçaya yaklaşık 10mm dalıyor ve çıkıyor. Dalınca uç kırılıyor tabii.

Başka Mach4 kullanan ve aynı sorunu yaşayan var mı?

Merhaba,

Frezede Mach4 kullanıyorum. Bir programı yükleyip ilk kez çalıştırınca Z ekseni parçaya yaklaşık 10mm dalıyor ve çıkıyor. Dalınca uç kırılıyor tabii.

Başka Mach4 kullanan ve aynı sorunu yaşayan var mı?
Kullandığınız ".ini" dosyasını gönderirseniz bakabilirim. Mach4 kartı olarak ne kullanıyorsunuz?

Abi eğer solidcam ile gcode alıyorsan post ile alakalı gcode oluştururken bazı ekstra satırlar ekliyor ondan mach4 de bu satırlarda saçmalıyor olabilir. Parçaya dalarken program hangi satırı işliyor bunu tespit edersen sanki daha kolay çözülür sorun

Ayıp bana. Soruyu sorup unutmuşum.

Mach4 kartı olarak ne kullanıyorsunuz?
cnc4pc M16D kullanıyorum.

Abi eğer solidcam ile gcode alıyorsan post ile alakalı gcode oluştururken bazı ekstra satırlar ekliyor ondan mach4 de bu satırlarda saçmalıyor olabilir.
gcode'da değil de Mach4'ün takım listesinde sorun vardı diye hatırlıyorum. Mach4 programcıları kurulum dosyasını hazırlarken test için kullandıkları Tool Table kısmını da eklemişler. Yani o sürümde sıfır Mach4 kurunca Tool Table ekranındaki 1. takımda offset vardı. Onu 0 yapınca düzelmişti.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,872
Kullanıcılar
449,465
Son üye
osmansaribudak362

Yeni konular

Geri