Mach3

Bir bilgim bir başka insana yarar sağladı ise ne mutlu bana...

layz cam programı ile ilgili daha fazla bilgisi olan varmı

arkadaslar yeni bir mdf işleme makinası yapacaz olculerımızde yaklası 1.3 m - 2 m motorlar 750 w 3 adet delta veya panasonıc servo

mach 3 kontrol programını kullanmaya karar verdım ve bu program la yapmaya calıstıgımız zaman kontrol kartı harıcınde baska hangi programa ihtiyacım olabilirmi ayrıca otocad de cizdigimiz zaman g kodlarına cevıren baska bır programada ıhtıyacım olabılırmı veya nereden baslamalıyım?

kontrol kartı tavsiye ederseniz hemen alacagım..

mach3 deki sorunum.
x,y,z eksenlerinde belirli hızda 1 cm gidecek şekilde ayarlıyorum, belirtilen parçayıda çok güzel işliyor.
daha sonra bilgisayarı kapatıp açıyorum.
aynı ayarda olmasına rağmen makina ayarını tamamen yitirmiş gibi haraket ediyor.bazen çok hızlı bazen çok yavaş.
belirli bir hız da x ekseninde 1 cm gitmesini istiyorum. ne yapabilirim

(mastercam da nc ye ceviriyorum. mach de işliyorum.)

--------------------------------------------------------------------------------

otomasyon
İşletim sistemi olarak GNU/Linux kullanan ve PC tabanli CNC makine, robot v.b. seyler yapmak isteyen olursa ben de yardımcı olabilirim. Özgür yazılım dünyasında G kod sınırı, yazılım lisans ücreti gibi şeyler mevcut değil

arkadaşlar,
motor g00 komutunda motor tuning bölümünde accel ve velocity e girdiğim hızlarda hareket ediyor ama g01 ve g02 komutlarında adım adım çok yavaş ilerliyor, g01 ve g02 komutlarındaki hareket hızını nasıl arttırabilirim.

F ile ilerleme vereceksin

F300
G01 X10.0

gibi

merhaba arkadaşlar sizlere bir sorum olacak bbu mac3 e dxf formatında cizdiğimiz parçayı attıkdan sonra mach 3 de nasıl bir ayar yapmamız gerekiyor cok acil arkadaşlar yardım bekliyorum

Bu çok üstü kapalı bir soru ..

Ekseni 0 layacaksın , Dalma noktası ayarlanacak , Hızlar ayarlanacak. Vs. vs.

Mach2 de ise iş biraz daha basit ama DXF olarak bir çok püf noktası var. Mesela autocad deki DXF leri direk almıyor. O yüzden Çizdiğin DXF i CAMBAM den çağırıp G code ları orada üretmen en güzel ve temiz yolu.

Mach3 LAZY cam Kullanıyor O da az çok problemli sayılır.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,217
Kullanıcılar
449,998
Son üye
Muharrem_Arslan

Yeni konular

Geri