Mach3 Backlash

motorların rampa ayarları nasılsa o şekilde yapacak mach3 gene.
yani motor gcode için hareket edecek kalkış yapıp duracak eğer aksi yöne ilerleyecekse backlash ın takviyesini yapmak için gene hareket edecek. dur kalk dur kalk
mekanik olarak düzelt faruk

Bi daha çin malı mı Tövbeler tövbesi.

Birer tane daha somun alıp yaprak yay ile gergirme yapacağız Başka yolu yok maalesef. Üzerine parçalar takılıpta güç artınca elle hissedilir düzeye çıkıyo boşluk.

elle hissedilir düzeyde boşluk varsa bilyalar ya aşınmış ya da plastik tıpalar form değiştirmiştir artık.
dediğimi yaptın mı ?
tıpalara kağıt katlayarak boşluğunu alacak şekilde sıkıca somun gövdesine geçir
o şekilde boşluğu alabilirsin
ama daha önce dedim bilyaların ölçüsü sanırım 3.175mm olması gerek
hepsi standart mı en azından 3mm falansa dediğimi yapıp boşluğu alabilirsin

Sadece somunu çıkardık bilyaların eksik olup olmadığına baktık. Yarın bakacağız devamına

Bu arada daha 1 aylık somun hemen bozulur mu ? Bu kadar kısa sürede o bilyalar aşınırsa beş para etmez bu malzemeler. Aynı şekilde plastik tıplarda yani bu zamana bozulacaksa. Bu malların kapısının önünden geçmemek lazım.

Şahinden alınma vidalı mil ve somun ile 0.02mm gibi boşluklar ölçüyorum ben, yaptığım iş gereği de bu değer çok iyi. Acaba sizin somununuzda bir hata olabilir mi? başka bir somunla deneme şansınız var mı? 0.20mm çok geldi bana.

Not: Mach3 kullanmıyoruz, kendi yazılımımızla sürüyoruz sürücüleri, herhangi bir backlash önlemimiz yok.

Şahinden alınma vidalı mil ve somun ile 0.02mm gibi boşluklar ölçüyorum ben, yaptığım iş gereği de bu değer çok iyi. Acaba sizin somununuzda bir hata olabilir mi? başka bir somunla deneme şansınız var mı? 0.20mm çok geldi bana.

Not: Mach3 kullanmıyoruz, kendi yazılımımızla sürüyoruz sürücüleri, herhangi bir backlash önlemimiz yok.

Güya somunun birisi tayvan malı. Hiç alakası yok. Bilmiyorum bizden kaynaklı mı ? Mekanik olarak yeniden kontrol ettik. Kasılan zorlanan boşluklu bşr yer var mı diye ama yok. Yani tek çözüm ancak 2 somun şeklinde görünüyor şimdilik.

Poliüretan (Vulkolon) Baskı Yayları var. İkinci somun yerine, diş açılarak ve kendi üzerinden civata ile sıkılsa iş görür mü ve harekete dayanır mı? 310 mm boyda satılıyor.

Delrin veya benzer malzemelerden de yapılabilir.

http://www.guvenalshop.com.tr/Poliuretan-Vulkolon-Baski-Yaylari-50-VULKOLON-KIRMIZI-BOS,PR-2020.html
Vida üzerinde gergi oluşturabilmek için bun yaylar olmaz büyük ihtimalle . 2 somun olacak. Aralarında ki yay dışa doğru ittiği için gergi oluşacak ve eksene bağlı olacaklar.

Yayın içe veya dışa doğru basmasının fark yaratmaması gerektirdiğini düşünüyorum?

Forum istatistikleri

Konular
128,615
Kullanıcılar
450,618
Son üye
FerasFx

Yeni konular

Geri