Mach3 Backlash

Pmi marka alabilirsin hiç bir sorun olmaz fiyat biraz pahalı sadece 2505 somun 250 ile 300 tl civarı
Kare kızaklarda olduğu gibi vida ve somun ikilisinde de marka farklılığından uyumsuzluk olur mu ?

Şahin rulmanı didikledikçe çözülüyorlar. Öğrendiğim yeni bilgiye göre durum şu.

Somunlarda boşluk durumuna göre A B C olmak üzere 3 sınıf varmış.
A en sıkı
B orta sıkı
C ise halay çekme :D :D

Yüksek makine mühendisi müşteriler somunun bir üfürükle vida üzerinde akmasını istediği için C sınıfı somun satıyorlarmış. Somunun sıkılık duurmu ise bilya çapları ile alakalı. Eğer A sınıfı somuna göre tane bilya bulabilirlerse tane bilya ile olur dedi. Bakalım göreceğiz daha neler çıkacak :)

Ben sana bişi dedim... Pmi marka somun vida al... Az pahalı ama sorunsuz..mesafe uzun oldumu kalitesiz vidalı millerde sorun olmakta..mesela 500mm den sonra 500.55

Şahin rulmanı didikledikçe çözülüyorlar. Öğrendiğim yeni bilgiye göre durum şu.

Somunlarda boşluk durumuna göre A B C olmak üzere 3 sınıf varmış.
A en sıkı
B orta sıkı
C ise halay çekme :D :D

Yüksek makine mühendisi müşteriler somunun bir üfürükle vida üzerinde akmasını istediği için C sınıfı somun satıyorlarmış. Somunun sıkılık duurmu ise bilya çapları ile alakalı. Eğer A sınıfı somuna göre tane bilya bulabilirlerse tane bilya ile olur dedi. Bakalım göreceğiz daha neler çıkacak :)

somunun 3 sınıf olmasına pek katılmıyorum
ya da şöyle olabilir
çin malı üreticileri bu işi beceremiyor
biri sıkı üretiyor biri gevşek. bilya çapları hep farklı
bu yüzden 3 tane sınıf demiş olabilir ama sonuçta somunun 3 sınıfı olmamalı diye düşünüyorum

somunun 3 sınıf olmasına pek katılmıyorum
ya da şöyle olabilir
çin malı üreticileri bu işi beceremiyor
biri sıkı üretiyor biri gevşek. bilya çapları hep farklı
bu yüzden 3 tane sınıf demiş olabilir ama sonuçta somunun 3 sınıfı olmamalı diye düşünüyorum

Bana da saçma geldi. Şöyleki somunların içindeki plastik borular varya onlar çin malı ile tayvan malı dedikleri somunlarda birbirine uymuyor. Yani somunlardan birinin iç çapı diğerinden (net ölçüm yapadım) 0.5-0.6 mm büyük

Forum istatistikleri

Konular
128,616
Kullanıcılar
450,618
Son üye
FerasFx

Yeni konular

Geri