Mach 3 Cycle Başlamıyor

@baki1

Örnek olması için sana özelden ekran videosu attım. İzle bakalım sendeki Mach3 sorunu aynı mı?

evet aynı bu şekilde oluyor bir türlü çözemedim bios dan parallel port ayarını ecp yaptım tekrar denedim ancak yine de sonuç yok kart ile alakalı değil sanırım sorun programla ilgili bir ayarlamadan kaynaklanıyor ama hala bulamadım :(

Sorunun buysa Mach3 ayarlarında eksenleri görmüyor program. xml dosyanı mail at bana bakıyım. Profilde mail adresi var.

çok teşekkürler Mail attım size.

Baki

merhaba. masaüstü windows7 32 bit bilgisayara mach3 kurdum. G kodlarını yukledım. resete basıp starta basıyorum. çalışmıyor. acaba nedeni ne olabilir. aynı işlemi 64bit laptob da yaptım calışıyor. g kodlarının 64bit solidcam den alınması bi fark oluşturur mu? yukardaki videoda 4 satır ilerliyor. ben de o da yok. elle satır satır geçtiğinde ise similasyonda işlem gerçekleşiyor. yani program gkodlarını okuyor ama harekete gemiyor. lutfen yardımcı olur musunuz?

similasyonun çalıştığını bi görsek yeter şimdilk. motor bakımdan gelsin takıp pin port ayarlarını yaparız.

motoru takmadan önce pin port ayarı yapmam gerekir mi? labtop da pinport ayarlarına girmemiştim. çalıştı

Moderatör tarafında düzenlendi:
Eksenlerin tanımlı değilse haliyle manuel olarak hareket ettirmek istediğinde hiçbir cevap alamazsın.
Bunları yapmana rağmen cevap alamıyorsan kurulumunda bir sıkıntı var.
Ayrıca Windows7 de paralel port ile kullanamazsın. 32 bitlerde oluyor ama sıkıntılı. XP olması en sağlıklısıdır.

Son bir husus aldığın g kodlarda mach in tanımadığı özel bir kod varsa sol aşağıdaki Status çubugunda hatayı gösterir. Haliyle devamına izin vermez.

abi tanımadığı kod yok. her hangi bir hata vermiyor statusda. (eksenlerin tanımlı olduğunu nasıl anlarım?) eksenleri tanımlı oldugunu düşünüyor. çünkü gkod penceresine tıklayıp yön tuşları ile aşagı doğru hareket ettirince similasyonda her satırdaki kod için tek tek işliyor. mesele cyc starta basınca baslamıyor. nasıl iş anlamadım. ayrıca mach ve cnc yi ilk defa öğreniyorum. video ve formdan öğrendğim kadarıyla biliyorum. azimle öğrenmeye çalışıyorum. sorularımı cevapladığınız için de çok teşekkür ederim.

reset tuşu surekli yanıp sönüyor. pasif olmuyor. bunun nedeni ne olabilir?

Forum istatistikleri

Konular
128,197
Kullanıcılar
449,978
Son üye
food_eng_1952

Yeni konular

Geri