Step motorlarda ses var ama dönmüyor

evet

Tek bir motor ve sürücü bağlı iken ve motor boştayken denemeler yapmak, hatayı yakalamak ve başka sorun çıkmasını engellemek için daha uygun olabilir.

Az bir olasılık olsa da elektriksel gürültü nedeniyle olabilir. Bir sürücü ve kontrol kartını pano dışına sarkıtıp deneyebilirsiniz.

Mach3 ve kontrol kartı arasında bir iletişim sorunu (sinyal süresinin uzunluğu) olabilir. Mach3'de "Motor Tuning" bölümünde eğer değerler düşükse "step pulse" =3 "dir pulse" = 5'e yükseltilerek denenebilir.

Hareket komutunu verdiğin zaman mach3 ekranında koordinatlarda değişme oluyormu? Oluyorsa eğer adım ayarlarında sıkıntı varsa çok küçük hareket ediyor ve gözle fak edilmiyor olabilir. Micro stepleri en küçük değere getirip dene. Yine sıkıntı varsa yani ekranda hareket görünüyor motorlarda hareket yoksa lpt driverlarını tekrar kurmayı dene

Eğer usbden lptye dönüştürücü kullanıyorsan bunlar genelde sıkıntı verir direkt lpt bağlantısı dene

Moderatör tarafında düzenlendi:
yeni sürücü aldım cwd 556 yine dönmedi önemli değil fazladan sürücüm oldu :) geriye tek sorun kaldı gibi ya lpt kablosu ya da dediğiniz gibi lpt sürücüsünde problem var gibi .

Arkadaşlar cwd556 ları baağladıö değişen birşey yok bu sefer motordan hiç ses gelmiyor ve hafif ısındı motor. Sinyal testi yapınca mükemmel çıkıyor sürücü üzerinde ki yeşil ışık yanıyor ama kırmızı sönük durumda

IMG_20171221_182843.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
arkadaşlar yok mu bu garinanın yardımana koşacak çözemedim bir türlü

sorun çözüldü @askinaslan teşekkür ederim Allah razı olsun sorun lpt kablosundanmış yeni kablo buldum netten sistem çalıştı. herkese yardımları için teşekkür ederim

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,849
Son üye
cagan20

Yeni konular

Geri