maaş sorusu

İstanbul'da okuduğum halde çalışıyorum(elektrik müh. 4. sınıf). hafta içi 2 gün 3 de çıkıyorum diğer 2 gün full mesai ne kadar alır sizce :)

kadir sana bir abi nasihatı. ben olsam sana bir kuruş bile vermem. bir insan aldığı maaşı inter sitelerinde araştırmaz. kendi kaliteni kendin belirlemelisin. bu iş karizmayı sıfırlayarak olmaz. hayırlı işler

Ali demirkan bazı konularda haklı bir teknisyen için normal bir ücret daha fazla alan teknisyenlerde tanıyorum ama usta başı olarak çalışyorlar.

ben uluslarası bir şirketteyim.teknisyenler yaklaşık 800 ile 1200 arası bir maaş alırlar.ancak tecrübeye göre 2000 ytl maaş alan teknisyen de vardır.önemli olan çalıştığın yerden ne aldığından ziyade senin kalitenin ne olduğudur.zaten işi bilen herkes bi şekilde parayı kazanır...

arkadaşlar mühendisler EMO nun belirlediği bir fiyat var en az 1000 YTL alacak diye. onu vermeyen şirkete emodan herhangi bir belge vermiyor. bu arada emonun belirlediği 1000 YTL brüt d eğil net olacak :)

Bence De Cok Normal Bİ Ücret Bende Bu Sene Myo Mezun Olacam Ne Kadar Maas Verecekler Dİye Merak Edİyorum...ama Suna Emİnİm İs Deneyİmİm Olmadigi İcİn Belkİ 450 Ytl İse Baslayacagiz...ama Kendİnİ Kanitlamak Önemlİ Maas İcİn..arkadasim İyİ Maas Aliyon Degerİnİ Bİl... :d :d

Arkadaşlar bu para çok azdır.

Şu anda bakırköy sahilde yeni açılan ibiş ve nov otellerde (4 yıldızlı) teknisyen maaşı 1 100 ytl(ele geçen) dir. servis + ssk + yol+ yemek.

Piyasada yeni açılan işletmelerin genelinde 1 000 ytl den aşağı pek maaş kalmamıştır.

TAbi bu benim dediğim ortanın iyisi bir teknisyen için geçerli.

Karşılıklı görüşmelerde kendinizi iyi ifade eder ve pazarlarsanız daha fazlasınıda alabilirsiniz. Fakat bu aradaki güçlü bir ilişki gerektiren tanıdığınız yetkililer için geçerli.

"Çoğu birsürü ucuz işçi varken!!!" zihniyeti taşıyan yöneticiler için istediğiniz kadar yüksekten uçun...

trabzonda yeni başlayan mühendisler 1000ytl civarında alıyor biraz daha tecrübelilerde 1500ytl ama uzun yıllar iş tecrübesi olan mühendis abilerimizin (ablalarımızın) işe olan katkıları oranında daha fazla (asgari 2500ytl) maaş aldıklarını da biliyorum (bu rakamlar nettir)

arkadaşlar maaşları il il değerlendirmektense işyeri işyeri değerlendirmek daha doğru.Zaten ortalama bir fiyat da çıkaramayız illere göre.Kimisi iyi işyerinde yüksek alır kimisi düşük.Ancak olması gereken ki ben askerden geleli 4 hafta oldu 1000 ytl ile başlanır

Okulu yeni bitmiş , bekar , askerliliğini yapmamış , tecrübesiz birine kimse 1000 ytl den fazla para vermez.

Biraz sorumluluk hissi duyan her yönetici çalışanının ne durumda hayat standardı olduğunu merak eder,dahada önemlisi akıllı bir patron çalışanına en az sıfır eşiği diye tabir edilen ihtiyaç duyabileceği yaşam standardına uygun bir maaş verir.

Çünkü memnuniyetsizlik mutsuzluk iş verimini düşürür , çalışanın kendini geliştirmesini engeller dolayısıyla iş yerine şirkete herneresiyse büyük kayıplar verdirir yani patron iki üç kuruşu düşünürken büyük ölçüde bakıldığında çok fazla zarar eder.

Kısacası gençlerin , çalışan kesimin idealist , yaratıcı , buluşçu olmasını isteyen yöneticiler önce şunu düşünmeli karnı aç , borcu çok ,alcağı az olan birisi asla idealist olamaz kafası rahat olmaz ki dünyaya sadece karnını doyurmak için geldiğini düşünmeye başlar birsüre sonra,bu yüzden maaş konusunda pazarlık olduğunda bu konuyu iyi bir uslupla patrona açmak faydalı olabilir görüşündeyim

bence herkez bir maaş konusu olduğunda rakam değilde patronlarla yöneticilerle nasıl ve ne yönde hangi anlayış içinde pazarlık yapılması gerektiğini tecrübelerini aktarsa daha faydalı olur

teşekkürler

Forum istatistikleri

Konular
128,214
Kullanıcılar
449,995
Son üye
osmanguney15

Yeni konular

Geri