maaş sorusu

kadirsenel

Guest
arkadaşlar merak ettim de badavaya mı çalışıyorum
700 net ve ikramiye alıyorum elektrik teknisyeniyim ne dersiniz??

kadirsenel arkadaşım bence normal bir ücret alıyosun.
ama tabiki bilemem o senin tecrübene iş hakkındaki bilgilerine çalışma azmine göre değişir.seni tanımadığım ve bunları bilmediğim için isabetli bi yorum yapamıycam. işinde başarılar

Tabii ki,ama hangi ilde,tecrübenin ne olduğuna,neler bildiğine de bağlıdır.

şööle diyim o zaman istanbulda uluslararası bir şirket benim 9 yıllık iş tecrübem var
yeni işime gireli 8 ay oldu. mesela sizler ne kazanıyorsunuz

Teknik ressam arkadaşlar Ankara'da 9 yıllık tecrübe ile en az net 1000 YTL alıyorlar. İstanbul için 700 YTL az olmuş.

700 net bence yaşamak için yeterli bir rakam değil.Ha türkiye gibi bir memlekette heleki istanbul gibi lanet bir şehirde aç kalmadan yaşayabileceğin bir rakam diyebiliriz.Piyasa standartları teknisyenler için 450-1000 net arasıdır.Daha yüksek alanlar varsa da bunlar tecrübeye ve sanayi tipine bağlı olarak değişir.

HansAndersen ' Alıntı:
700 net bence yaşamak için yeterli bir rakam değil.Ha türkiye gibi bir memlekette heleki istanbul gibi lanet bir şehirde aç kalmadan yaşayabileceğin bir rakam diyebiliriz.Piyasa standartları teknisyenler için 450-1000 net arasıdır.Daha yüksek alanlar varsa da bunlar tecrübeye ve sanayi tipine bağlı olarak değişir.

peki mühendisler için bu nasıldır?

arkadaşlar burad mühendislerin maaşı soruluyor.bunu bende merak ediyorum.6 yıllık mühendisim 1500ytl net maaş alıyorum.diğer mühendis arkadaşlardan da cevaplar gelirse sevinirim.

kayseri maas konusunda berbat bi yer muhendisleri 600-700 den baslatiyorlar digerleri 400 den basliyor insanin cildirasi geliyor

calikmurat ' Alıntı:
kayseri maas konusunda berbat bi yer muhendisleri 600-700 den baslatiyorlar digerleri 400 den basliyor insanin cildirasi geliyor
gerçekten kötü bir durum bir mühendis için en az 1500 olması gerekir..sonuçta kolay olunan bir meslek değil :mad:

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,129
Kullanıcılar
449,846
Son üye
g-silver

Yeni konular

Geri