maaş sorusu

ben 7 senedir elektrik teknikeri olarak çalışmaktayım şu anda 5 yıldızlı bir otelde çalışıyorum. yaptıgım iş teknik açıdan herşey maaş 650ytl günümüz şartlarına göre az ama ne yapalım meslegi seviyorum. her şey meslek için ;) ;) ;)

önce tecrübe sonra kendini pazarlama sonra aranırlığın şirkete verimin şirkete haricen katkıların sonu illaki güzel maaş saygılar elektrik teknisyeniyim 250 kişinin çalıştığı 4mw lık güce sahip fabrikanın (kurulu güç 6,5 mw ) elektrikle çalışan herşeyinin sorumlusuyum 10 senelik tecrübe ile maaş değişmez işçi isen sömürüleceksin şimdi düzen böyle

Slm

Arkadaşlar ilk işe girdiğim yere mülakata gitmiştik.10 tane elektrik mühendisini aynı gün çağırmışlar.Herkes mülakata girip daha sonra dışarıda toplanıyorduk.Zamanla belli bir samimiyet oluştu adaylar arasında.Mülakata girdiğimizde istediğimiz ücretler sorulmuştu.Ben 1000 dolar istemiştim.O günün parasıyla iyi hatırlıyorum 630 milyon idi.Adayların kimi 500 kimi 600 istemiş.Fakat aralarından 2 kişi 300 milyon istemiş.Neden böyle istediniz diye sordum.Yaklaşık 1 senedir boşta geziyoruz dediler.Ben de onlara dedim ki, sizi buraya alırlar ise bence başlamayın. Nasıl olsa 1-2 sene içerisinde yine işsiz kalacaksınız.Bunun üzerine bana kızdılar tabi.Bozuldular.Ama ben izlemeye devam ettim ve gördüm ki daha 1. seneleri dahi dolmadan işten çıkarıldılar.Haber aldığıma göre bunlardan birisi artık mühendislik yapmıyormuş.

Şu an çalıştığım yerde şef 5500 ytl net alıyor.Bu sene içerisinde müdür olacak.İnşallah biz de şef.Ama nasıl çalıştığımızı sormayın.Hergeçen gün yük birazdaha artıyor.

Saygılar...

slm arkadaşlar ben 2 senelik okul mezunuyum elk teknikeriyim ve bir gıda firmasında elk bakımcı olrak çalışıyorum pek tecrübem yok ve askerliğimi yapmadım daha sizce 500 ytl maaşa kölelikmi yapıyorum

marc86 ' Alıntı:
slm arkadaşlar ben 2 senelik okul mezunuyum elk teknikeriyim ve bir gıda firmasında elk bakımcı olrak çalışıyorum pek tecrübem yok ve askerliğimi yapmadım daha sizce 500 ytl maaşa kölelikmi yapıyorum

bence normal..tecrübelilerin 700-750 aldığını düşünürsek pekde az sayılmaz..

metal sektöründe 8 yıldır vardiyalı olarak elektronik teknisyeniyim 1500-1900ytl arası aylık alıyorum mühendisler ise en az 3 kat belkide ağır sanayi olmasının etkisidir.

arkadaşlar herkese antalyadan saygılar..... dedikleri gibi aldığın sorumluluğun bir bedeli var ben 8 yıllık mühendis olarak 4 adet ortalama herbiri 1500 yatak otel, kültür merkezi , ve büyük bir market şantiyesinden sonra kendi firmamı kurdum....işim taahhüt-proje ve en son gelen teklif 5000 ytl'dir. ancak dediğim gibi bu ücret aldığın sorumluluğun bedelidir, ve daha yüksek alanlarda tanıyorum. bu arada yurt dışı ücretlerimiz 4000$ civarındadır....... herkese sadece işini sevmesini tavsiye ederim gerisi geliyor.....

kadir şimdiki maaşın nedir merak ediyorum ? bakalım biz bedavamı çalısıoz :)

calikmurat ' Alıntı:
kayseri maas konusunda berbat bi yer muhendisleri 600-700 den baslatiyorlar digerleri 400 den basliyor insanin cildirasi geliyor
slm bu konuda size katılmıyorum bende kayseride özel bie şirkette çalışıyorum
650maaş+ssk+yemek
mesailerle beraber yıllık ortalamaya vurunca 800-850 arası oynuyor.
mühendislerimizi sorarsan onların maaşları çok uçuk rakamlar.
ha organize sanayiden bahsediyorsan tümünü Allah bildiği gibi yapsın

kardeş 700 ytl yi kabul edip işe girmişsen seni mutlu etmiştir ve normaldir

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri