YG İşletme sorumlusu ne kadar maaş alır, çalışma şartları vs.

Clkhkn33

Üye
Merhabalar. Eem bolumu ogrencisiyim mezun olmak uzereyim. Yuksek gerilim isletme muhendisligini merak ediyorum. Fabrikalarda bu pozisyonda calisan degerli buyuklerim is imkanlari, calisma sartlari ve ortalama maaslar hakkinda bilgi verebilir misiniz acaba? Emo'dan gerekli egitimi almayı düşünüyorum fakat bu isin calisma kosullari nasildir sorumlulugu agir midir, maaşı nasildir hic bilgim yok.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Yeni mühendislere maaş olarak 7.500-9.000TL arası maaş verilmektedir. Bulunduğunuz yere göre değişim gösterebilir. Çok komik teklifler aldım mühendis maaşı olarak 6.500TL gibi :D

Yeni mühendislere maaş olarak 7.500-9.000TL arası maaş verilmektedir. Bulunduğunuz yere göre değişim gösterebilir. Çok komik teklifler aldım mühendis maaşı olarak 6.500TL gibi :D
Bu alana yönelip bu belgeyi almamın bir artısı olur mu peki? Ve ornegin bir fabrikada bakim mühendisi olarak calisip bir yandan da isletme sorumlusu olarak gorev alinabilir mi?

İşletme sorumluluğu denilen belge trafosu olan tesisler için geçerli. Bu size artı avantaj sağlar.

Merhabalar. Eem bolumu ogrencisiyim mezun olmak uzereyim. Yuksek gerilim isletme muhendisligini merak ediyorum. Fabrikalarda bu pozisyonda calisan degerli buyuklerim is imkanlari, calisma sartlari ve ortalama maaslar hakkinda bilgi verebilir misiniz acaba? Emo'dan gerekli egitimi almayı düşünüyorum fakat bu isin calisma kosullari nasildir sorumlulugu agir midir, maaşı nasildir hic bilgim yok.
Bu alana yönelip bu belgeyi almamın bir artısı olur mu peki? Ve ornegin bir fabrikada bakim mühendisi olarak calisip bir yandan da isletme sorumlusu olarak gorev alinabilir mi?
Bir fabrikada tam zamanlı çalışıp başka bir yerde işletme sorumlusu olamazsın. LPG Sorumlu müdürlük yada şantiye şefliği gibi bir şey değil bu.

Artısı olacağını düşünmüyorum. 2-3 günde alınabilen bir belge. Şirket sana bu sorumluluğu verecekse ücret olarak en az TMMOB'un belirlediği asgari tutarı vermek zorundadır. Bu tutar şu an Brüt 11200 TL'dir.

Bir fabrikada tam zamanlı çalışıp başka bir yerde işletme sorumlusu olamazsın. LPG Sorumlu müdürlük yada şantiye şefliği gibi bir şey değil bu.

Artısı olacağını düşünmüyorum. 2-3 günde alınabilen bir belge. Şirket sana bu sorumluluğu verecekse ücret olarak en az TMMOB'un belirlediği asgari tutarı vermek zorundadır. Bu tutar şu an Brüt 11200 TL'dir.
ayrı yerlerde çalışmaktan bahsetmedim tabi ki. aynı fabrika içinde hem yg sorumlusu hem de elektrik Bakım mühendisi olmak gibi bir şey sormuştum teşekkürler diğer bilgiler için de :)

@alt41 hocam bu arada o belirttiginiz maaşı yeni mezun bir muhendise veriyorlar midir asgari ucret konusuna uymuyor hicbir yer?

Son düzenleme:
ayrı yerlerde çalışmaktan bahsetmedim tabi ki. aynı fabrika içinde hem yg sorumlusu hem de elektrik bakım mühendisi olmak gibi bir şey sormuştum teşekkürler diğer bilgiler için de :)

@alt41 hocam bu arada o belirttiginiz maaşı yeni mezun bir muhendise veriyorlar midir asgari ucret konusuna uymuyor hicbir yer?

Firma kadrosundaki bir bakım mühendisi olarak Y.G. işletme sorumluluğu yapabilirsin. Çok farklı bir alan değil aslında. Sadece sen ,EMO ve işveren arasında bir sözleşme imzalanıyor. Bunu bakım işlerinden biri gibi görebilirsin. Tabi kabul edip etmemek sana kalmış. Sonuçta ilave bir sorumluluk alacaksın.

Eğer Y.G. işletme sorumluluğu yapacaksan EMO sözleşmeyi imzalamadan önce işvereninden ücret bordronu istiyor. Eğer belirlediği tutarın altında maaşın varsa onaylamıyor sözleşmeyi. Dolayısı ile işveren vermek zorunda o parayı sana. Piyasada çalışan mühendislerde böyle bir kontrol mekanizması olmadığı için asgari ücret bile teklif edilebiliyor maalesef.

Forum istatistikleri

Konular
128,209
Kullanıcılar
449,988
Son üye
hmos23

Yeni konular

Geri