Logitech mm50 hoparlör hk.

esererdem

Üye
Üstatlar merhaba ;

@Konuyu "Ses Devre Şemaları " altında açmıştım fakat sanırım yanlış yerde açmışım.

Kullanmakta olduğum hoparlör bir kaç defadır sağ taraftaki hoparlörü yakıyor ve kısa devre oluştuğu için cihaz kendini korumaya alıp kapanıyor. Sağ hoparlörü devre dışı bırakınca normal çalışmasına devam ediyor. Acaba sağ kanala voltaj mı geliyor sorun ne olabilir ? Ayrıca kontrol etmem gereken noktalar nelerdir, değerli bilgilerinize ihtiyacım var. Cihazın örnek görüntüsünü attım fakat kartın şuan için fotosunu atamadım , eğer isterseniz paylaşabilirim.

Saygılar.

Ekli dosyalar

• IMG_5445.JPG
    IMG_5445.JPG
    38.6 KB · Görüntüleme: 8
Cihazı açıp onlü arkalı resimleyin.

Resimleri ekledim hocam.

IMG_5447.JPG
IMG_5448.JPG
IMG_5449.JPG
IMG_5450.JPG

Bu sürekli yanan hoparlörden önceki dekuplaj elemanlarına özellikle bakın, örneğin bu amaçla kullanılan elektrolitik bir kondansatörün içten kısa devre olması halinde, yapılagelen DC/AC filtrasyonundaki DC filtrelemesi çıkış katındaki bu son çıkışta yapılamaz ve sözü geçen hoparlöre DC akımı sürekli giderek aslında empedans direnciyle AC'de normalde çalışması gereken hoparlör bobinini kolayca yakabilir. Çıkıştaki dekuplaj elemanlarını avometre ile kontrol ederek kısa devre/açık devre durumlarına iyice bakın. Kolay gelsin.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,228
Kullanıcılar
450,019
Son üye
ivanko_100

Yeni konular

Geri