Motor sürücüleri hakkında sıfırdan ileriye doğru

Selamun aleyküm değerli usta abilerim arkadaşlarım...

Değerli ustalarım malum hayat şartları zor çalışma ortamları sıkıntılarla dolu bu sıkıntıların tam içinde ekmeğinizi rızkınızı helal yol ile kazanmaya çalışırken birde tepenize ciğeri 5 para etmezler çıkıp kendilerini taşıttırmak istediler mi artık gerçekten de insanın sabrı taşıyor iki üç yıl kadar sabır ettikten sonra nihayet çalışmakta olduğum işimi bıraktım 4 Yıl bir iş yerinde çalışınca o iş yerinin şartlarında gerekenlerde uzmanlaşıp diğer taraflardan geri kalınıyor.Başka iş yeri demek başka alanlar başka düzenekler başka insanlar hatta bam başka kişiliği bozuk insanların olduğu ortam demek ve kendinizi bir alanda kanıtlamış olmanız gerekiyor bunları her birimiz biliyoruz...

Lafı fazla uzatmadan Siz değerli ustalarımdan küçük bir ricada bulunucam.Bu güne kadar hiç ama hiç karşıma çıkmayan bu motor hız kontrol sürücüleri hakkında bişiyler bilmek hatta karşıma çıktığında da alıp birkaç kataloğa bakıp uygulamada kendimi rezil etmeden işin içinden çıkabilecek kapasiteye gelmek istiyorum...

Fakat söylediğim gibi bu güne dek hiç karşıma çıkmadı ve hiç bir şeyini de bilmiyorum.Bu forum gerçekten beni çok çok ileriye taşımıştır elektrik hakkında ne sormuşsam mutlaka can alıcı noktalarını sizlerin sayesinde bulmuş işin içinden çıkmışımdır.
Hem foruma katkısı olacak hemde benim işimi çözebilecek şekilde çeşitli markalara ve modellere ait motor sürücü hız kontrol elemanları hakkında bilgiler rica ediyorum.

Örneğin devreye nasıl bağlanır ? girişi neresi çıkışı neresidir ? nasıl çalışırlar hız kontrolü sağlamak için dışardan nasıl bilgi alırlar aldığı bilgileri nasıl değerlendirirler dışardan bilgisayar aracılığı ile programlanabildiklerini duydum nasıl bir programa sahiptirler programın adı nedir bağlantı şemaları nasıldır ?

Yani ustalarım benim gibi konunun kör cahili bir insanı sıfırdan alıp bu cihazlarla en azından uğraşabilecek seviyeye kadar taşıyabilmeniz mümkün mü döküman ders notu datasheet katalog her ama her şeye ihtiyacım var İşimi bıraktım boş zamanım ramazan ayı bitinceye kadar var ramazan ayından sonra iş aramaya başlayacağım bulacağım iş yerinde de mutlaka karşıma bu tür cihazlar çıkacaktır İlgilenebilirseniz gerçekten çok büyük derecede makbule geçecektir...

Herkese ilgilerinden dolayı teşekkür ediyorum Allah razı olsun...

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Siemens in TÜRKÇE katalogları var bu konuda bolca

siemens micromaster.png

Siemens Micromaster Kullanıcı Kılavuzu
Siemens Micromaster Çalıştırma Talimatları
Çalıştırma Talimatları Kullanıcı Kılavuzu
Siemens Micromaster Genel Özet
Siemens Micromaster Kurulum
Siemens Micromaster Devreye Alma
MICROMASTER 420’nin Kullanılması
Siemens Micromaster Sistem Parametreleri
Siemens Micromaster Arıza Bulma
MICROMASTER 420’nin Teknik Özellikleri