Lityum pil ıçın şarj aletı

Merhaba değerli ustalarım öncelikle hepinize kolay gelsin elimde 18 voltluk bir adet şarjlı matkap var pilleri ölmüş bitmiş pillerini değiştireceğim sony vtc6 lityum iyon pil kullanmak istiyorum 5s bms devre kartı kullanmak istiyorum 5 adet pil için 3.7 volttan 3.7x5 :18.5 volt yapıyor seri bağlantıda pilin maksimum voltaj değerinde 4.2 x5 :21 volt yapıyor bu 3 volt çok etkiler mi şarjlı matkapın zarar görür mü ?
Nasıl bir şarj aleti kullanmam gerek 18 voltluk bir şarj aleti iş yaparmı yada bu pilleri direk şarj etmek için başka bir yolu yöntemi var mı şarj etmek için ne yapmam gerekiyor ?
Değerli bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim sağlıcakla kalın...

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
En az 21 volt ve bir kac volt uzeri gerilim ile sarj etmelisiniz. 22 volt 23 volt ile sarj edebilirsiniz.

Peki tp4056 ne için kullanılıyor bu pilleri şarj etmek için değil mi

Tp4056 sadece 1 hucreyi sarj eder. Coklu hucreyi sarj etmez.

Sonuç olarak ustalarım ben 18 volt bir dc akım adaptörle şarj işlemi yapabilirmiyim ve bu adaptörün amperi ne olmalı

18 volt pillerinizi tam doldurmaz. Sarj devresi uzerinde 1 volt kalsa 17 volt olur. 17 ÷5 = 3.4 volt yapar pil basina gerilim.

Pillerin nominal gerilimini bile yakalamiyor. Ki şarj devresi uzerinde ne kadar voltaj dusecek minimum deger aldim.

İlgi ve alakanızdan dolayı hepinize teşekkür ederim şimdi bu pillerin maksimum şarj olma voltajı 4.2 volt 4.2 ×5 : 21 volt yapıyor benim 21 voltluk 1 amperlik bir adaptör işimi rahat görür ozaman doğrumu?

21 volt 1 amper adaptor ile deneyin.

Pilleriniz maksimum kac volta kadar sarj oldugunu gorun.

Eger cikis voltaji ayarli bir guc kaynagi alirsaniz mesela 21 volt ile batarya geriliminiz 18 voltta kaldi cikisi biraz yukseltirsiniz.

18650 pilleri oyle sarj edemezsiniz 5s pil yaparsiniz onuda 5s balansli sarj aleti ile sarj edebilirsin

Oyle dememin sebebi

Satici sarj edebilirsiniz diyor bms ile fakat 2 kere arka arkaya aldim bms sarj etmedi

Sonra imax b6 sarj aletini aldim bosa ugrasmisim memunum

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,182
Kullanıcılar
449,952
Son üye
alihan özkan

Yeni konular

Geri