Lityum iyon Aku

Tabi ki ısıtır, inverterde üçte bir gibi çevrim kayıpları oluşabilir. 48 volt inverterler genelde yüksek güçlü inverterlerdir. Düşük güçte özel bir inverter daha verimli olabilir. Nerede ve ne sürede kullanım için düşünüyorsanız ona göre farklı çözümler de gelebilir. Ben yine de 48 volt'u doğrudan kullanmanızı öneririm. İnverteri temin etmektense iki kablo çekip battaniyeyi revize etmek daha kolay ve ekonomiktir.

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Tabi ki ısıtır, inverterde üçte bir gibi çevrim kayıpları oluşabilir. 48 volt inverterler genelde yüksek güçlü inverterlerdir. Düşük güçte özel bir inverter daha verimli olabilir. Nerede ve ne sürede kullanım için düşünüyorsanız ona göre farklı çözümler de gelebilir. Ben yine de 48 volt'u doğrudan kullanmanızı öneririm. İnverteri temin etmektense iki kablo çekip battaniyeyi revize etmek daha kolay ve ekonomiktir.
48volt bulamadim dogrudan kullanmak cok daha iyi ama yok piyasada

Yani tam anlamiyla isitmaz mi ? Inverter kayiplari yuzde kac olur ? Ne derecede etkiler
güzel insan, dc-dc step down bir modül alınız, ve 12 volt elektrikli battaniye araştırınız. hem daha ucuz hem de daha uzun süre kullanırsınız. 220 voltta inverter kayıpları her zaman yüksek olur.

48volt bulamadim dogrudan kullanmak cok daha iyi ama yok piyasada
En net çözüm yukarıda paylaştığım şekilde olur. Yeterli ısı sağlanamazsa parçaları bir miktar kısaltmak gerekebilir.

Battaniye kaç watt çekiyor bakmak lazım. 48x20=960 watt Lityum tabanlı olduğundan 900 watt gibi tam dolu halde ve tam kapasitede ise enerji depolayabilir. Gogıla bakınca tek kişilik ve çift kişilik battaniyeler 40-80 watt arası güç çekiyormuş. Bu da bir dolumda bir hafta akünün kullanılabileceği anlamına gelir. Sadece yatmadan bir saat önce takılarak kullanımda. Zaten yatarken kullanmak tavsiye edilmez!
Battaniyenin bilgileri bu nerede lazim konusuna gelince ( evdeki mahalle baskisi) kampta kullanilacak cadir kamp yatagi iyi deeecede ama soguktan korumaz ve hic sonbaharda kampa gitmedim gidecegimiz yerde dagin basi bolu yedigolller kasimin ilk haftasi gidebilirsek gidecegiz burda bu akuyle battaniye is gorur mu ?
güzel insan, dc-dc step down bir modül alınız, ve 12 volt elektrikli battaniye araştırınız. hem daha ucuz hem de daha uzun süre kullanırsınız. 220 voltta inverter kayıpları her zaman yüksek olur.
Bu modulu nasil kullanacagiz kardes elektrik ve elektronik diye ders olsa hersene sinifta kalirdim

Ekli dosyalar

• Screenshot_20231009_170153_Chrome.jpg
    Screenshot_20231009_170153_Chrome.jpg
    86.3 KB · Görüntüleme: 4
  • Screenshot_20231009_170153_Chrome.jpg
    Screenshot_20231009_170153_Chrome.jpg
    86.3 KB · Görüntüleme: 4
Moderatör tarafında düzenlendi:
Moderatör tarafında düzenlendi:
Tessekur ederim isiniz rast gelsin
48 volt 12 volta duserse amper miktari artiyor mu ? 20 amper 80 mi oluyor forumda okumustum teyid etmek istedim 12 volt olan battaniyenin girisinde cakmaklik var nasil baglaycagiz ayrica aku giris farkli onu nasil.cozecegiz aku girisinde 3 adet demir var

Ekli dosyalar

• 20231009_130438.jpg
    20231009_130438.jpg
    107.6 KB · Görüntüleme: 7
48 volt 12 volta duserse amper miktari artiyor mu ? 20 amper 80 mi oluyor forumda okumustum teyid etmek istedim 12 volt olan battaniyenin girisinde cakmaklik var nasil baglaycagiz ayrica aku giris farkli onu nasil.cozecegiz aku girisinde 3 adet demir var
1- akü artısı konverterin artısına, eksisi de eksisine bağlayacaksın, akünün amperi dayanma gücü ile alakalı, zımbırtı sanırım 30 ampere kadar yüke dayanıyor. yani sorun değil. çıkışa da çakmak soketini bağlayacaksın sanırım o kadarını yapabilirsin.

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,979
Son üye
schule48

Yeni konular

Geri