Elektrikli bisiklet

Ustalarim benim bu konum sizlere saçma gelebilir ama sizlere sormak istedigim konu sudur elimde bisiklete uyarlanabilir hub motor var 48 volt dc pld beyinde mevcut elimde biliyorsunuz jel akuler agir aku gruplari oldugu icin ben bunlara daha hafif bir batarya ile kullanmak istiyorum elimde bol miktarda 100 150 adet civari 16850 pil var bu pillerden seri paralel gruplandirma yaparak kullanmak istiyorum ama lityum oldugu icin acikcasi beni korkutuyor bu pilleri nasil kullanmaliyim ? Hub motorlar ani olarak 100 120 amper akim cekebiliyorlar bu pillerde anlik cekilen akimdan dolayi isinma patlama gibi bir risk olustururmu ?

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Lion pillerin özellikleri iyice araştırılıp öyle işe başlanılmalı.
Dediğiniz akımlar çok yüksek akımlar.
Her pil o akımı verecek diye bir kaide yok ustam pillerin özelliklerini iyi bilmeniz lazım.

Lion pillerin özellikleri iyice araştırılıp öyle işe başlanılmalı.
Dediğiniz akımlar çok yüksek akımlar.
Her pil o akımı verecek diye bir kaide yok ustam pillerin özelliklerini iyi bilmeniz lazım.
Bazi makaleleri okudum hocam bu sire icerisindede mevcut benim bu projeyi yapmaktaki amacim hem agirlik hemde maddiyat konusunda sıkıntilarim oldugu icin 22 ah jel akuler hem pahali hemde agir maddi olarakta 250 tl den basliyor tanesi benim dusuncem ise 18x18 (324 adet) seklinde gruplandirma yapip kullanmaktir biraz bilgiye ihtiyacim oldugu dogrudur lityum piller şakaya gelmez

Standart 18650 pil ile olmaz. Akim verme kapasitesi yuksek pil kullanmanız gerekiyor.

Benim bildiğim mesela sony vtc5 veya vtc6 piller 30 amper verebilen pillerdir. Bunlarla seri ve paralel baglanti yaparak aku grubu oluşturabilirsiniz.

Yine oluşturacağınız aku ayni seri uretimden olmasi gerekiyor. Farkli marka üretim ve sarj döngüsüne sahip pillerden sağlıklı aku grubu olmaz.

Standart 18650 pil ile olmaz. Akim verme kapasitesi yuksek pil kullanmanız gerekiyor.

Benim bildiğim mesela sony vtc5 veya vtc6 piller 30 amper verebilen pillerdir. Bunlarla seri ve paralel baglanti yaparak aku grubu oluşturabilirsiniz.

Yine oluşturacağınız aku ayni seri uretimden olmasi gerekiyor. Farkli marka üretim ve sarj döngüsüne sahip pillerden sağlıklı aku grubu olmaz.
Benim piller hayalde kaldi demek
Gene kaldik jel akuye yorumunuz icin tesekkurler

Benim piller hayalde kaldi demek
Gene kaldik jel akuye yorumunuz icin tesekkurler
Merhaba, Bende bir buçuk yıldır lityum pil grubundan oluşan bir akü kullaniyorum.Daha önceden JEL akü vardı.Ben pilleri laptop bataryalarindan söktüm.20 seri 15paralel seklinde yaptım.Ortalama 2 kişi 45km civarı gidiyor ve halen aktif bir şekilde kullanıyorum.

Forum istatistikleri

Konular
128,125
Kullanıcılar
449,837
Son üye
betül hüsrevoğlu

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri