Lityum iyon Aku

ardasai

Üye
Arkadaslar 48 volt 20 ah lityum iyon akum var bu 48 voltu 220 ye nasil donusturebilirim 220 volt elektrikli battaniyede kullanicam bilen arkadaslar yardimci olursa sevinirim

Ekli dosyalar

• 16969529320822479177691953301686.jpg
    16969529320822479177691953301686.jpg
    150 KB · Görüntüleme: 14
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
iyi ki orta öğrenimimi sekiz yılda bitirmişim. bazen bilmemek, öğrenmemek çok iyi oluyor. cehaletimi mazur görün 48 volttan 220 volta inverter ne işe yarar? hani saf sinüs mü olmalı? yoksa modifiye sinüs mü olmalı? yüksek ihtisasım da bu kısmı atlamışım. cahilliğimi mazur görün. ocakta yemeğim var da.

Son düzenleme:
Aman ustam sen yemeği yakma.
Cevap verirken yoldaydım çok detaylı yazamadım. Arkadaşa biraz daha detay vereyim. 48V DC yi 220V AC ye dönüştürebilen gücüde elinizdeki battaniyenin gücünden tercihen %50 fazla olan bir inverter temin etmeniz lazım. Sadece elektrikli battaniye için kullanacaksanız saf sinüs olmasa olur modifiye sinüste iş görür. Yalnız şöyle bir probleminiz var piyasada 48V DC 220V AC inverter bulmak biraz zor ve pahalı olabilir. Genelde 12V la çalışanlar bolca bulunabiliyor.​

Aman ustam sen yemeği yakma.
Cevap verirken yoldaydım çok detaylı yazamadım. Arkadaşa biraz daha detay vereyim. 48V DC yi 220V AC ye dönüştürebilen gücüde elinizdeki battaniyenin gücünden tercihen %50 fazla olan bir inverter temin etmeniz lazım. Sadece elektrikli battaniye için kullanacaksanız saf sinüs olmasa olur modifiye sinüste iş görür. Yalnız şöyle bir probleminiz var piyasada 48V DC 220V AC inverter bulmak biraz zor ve pahalı olabilir. Genelde 12V la çalışanlar bolca bulunabiliyor.​
ben bu konularda cahil ve aptalım, kusuruma bakmayın.

48 volt'luk elektrikli battaniye temin edin ya da içindeki rezistansın iki yerinden uç çıkartıp paralel 55 volt'luk 4 adet rezistans haline getirip doğrudan besleyin. İnverterde kayıplardan dolayı verim düşük olacaktır.

Cevap vermeden önce bende 48V elektrikli battaniyeye geçmek daha ekonomik bir çözüm olmaz mı diye düşündüm ama kısa bir araştırma sonucu hiç 48V olanına rastlamadım (muhtemelen vardır). 12V olanları dolu..

En net çözüm yukarıda paylaştığım şekilde olur. Yeterli ısı sağlanamazsa parçaları bir miktar kısaltmak gerekebilir.

Battaniye kaç watt çekiyor bakmak lazım. 48x20=960 watt Lityum tabanlı olduğundan 900 watt gibi tam dolu halde ve tam kapasitede ise enerji depolayabilir. Gogıla bakınca tek kişilik ve çift kişilik battaniyeler 40-80 watt arası güç çekiyormuş. Bu da bir dolumda bir hafta akünün kullanılabileceği anlamına gelir. Sadece yatmadan bir saat önce takılarak kullanımda. Zaten yatarken kullanmak tavsiye edilmez!

48 volt'luk elektrikli battaniye temin edin ya da içindeki rezistansın iki yerinden uç çıkartıp paralel 55 volt'luk 4 adet rezistans haline getirip doğrudan besleyin. İnverterde kayıplardan dolayı verim düşük olacaktır.
Yani tam anlamiyla isitmaz mi ? Inverter kayiplari yuzde kac olur ? Ne derecede etkiler

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,978
Son üye
food_eng_1952

Yeni konular

Geri