Lityum batarya sorunu

bazı şeylerin minyatürü ne kadar küçük yapmaya kalkarsan zorluk derecesi katlanırken gereğinden fazla büyük yapmanında zorluğu katlanır,
iskeleti oluştururken çok isabetli karar vermek gerekiyor adeta nokta atışı gerekir,

benimde yapmak istediğim hayalimdeki 4x4 bldc motorlu atv ama
quatro olmasını herşeyden çok istiyorum, quatro nun ne olduğunu bilirsiniz
bir tekerlek pati koyarken diğerinin onu seyretmemesi yani eşit güç aktarması,
tabii buda yazılım gerektirir, köy yeri zorlu arazi için

bazı şeylerin minyatürü ne kadar küçük yapmaya kalkarsan zorluk derecesi katlanırken gereğinden fazla büyük yapmanında zorluğu katlanır,
iskeleti oluştururken çok isabetli karar vermek gerekiyor adeta nokta atışı gerekir,

benimde yapmak istediğim hayalimdeki 4x4 bldc motorlu atv ama
quatro olmasını herşeyden çok istiyorum, quatro nun ne olduğunu bilirsiniz
bir tekerlek pati koyarken diğerinin onu seyretmemesi yani eşit güç aktarması,
tabii buda yazılım gerektirir, köy yeri zorlu arazi için
olmaz değil ki, zaten yapılmışı var. burada senin dizaynın önemli. yani sen sana uygun olanı, kafandakini yapacaksın. coğrafya kaderdir. sen karada giden için hayal kuruyorsun ben denizde giden için. kargom geldi, eksiklerim tamamlanıyor. bu arada maket ayrı şey (hele ölçeklisi) minyatür ayrı şey.

Sn.paskomya, 18650 pillerin C değerleri sürekli max. akım ve kısa süreli Max akım değerleri farklı farklı oluyor. Örneğin laptop bataryalarında kullanılan 18650 piller motorlar için yeterli olmuyor. O bahsettiğiniz kutunun içinden hangi performansta pil çıkacak belli değil. Malum her gördüğün sakallı deden değildir , diye bir söz var. Piller ile ilgili Youtube'da piladam diye bir youtuber var. Onun konuyu çok güzel öğreten videoları var. Daha önce keşfetmediysen tavsiye ederim. Saftilki arkadaşımızın değindiği BMS kartıda motorunuzun kalkınma akımını verebiliyor olmalıdır. Kolay gelsin...

Sn.paskomya, 18650 pillerin C değerleri sürekli max. akım ve kısa süreli Max akım değerleri farklı farklı oluyor. Örneğin laptop bataryalarında kullanılan 18650 piller motorlar için yeterli olmuyor. O bahsettiğiniz kutunun içinden hangi performansta pil çıkacak belli değil. Malum her gördüğün sakallı deden değildir , diye bir söz var. Piller ile ilgili Youtube'da piladam diye bir youtuber var. Onun konuyu çok güzel öğreten videoları var. Daha önce keşfetmediysen tavsiye ederim. Saftilki arkadaşımızın değindiği BMS kartıda motorunuzun kalkınma akımını verebiliyor olmalıdır. Kolay gelsin...
elektrikli bisiklet bataryası için motoru en fazla 250 -300 wattır. mutlaka modifiye etmek gerekecek farkındayım. youtebe deki videolara bakarak çok şey öğrenilebilir. ama pil konusunda değil (güç olarak) deliliğimi her zaman kabul ederim ama aptal değilim. o yüzden burada sizlerden değerli yorumlarınızı istiyorum. internetteki sitelere videolara bakarak (olduğunu yaptığımı varsayalım) şimdi deniz üzerinde rakı-balık yapıyor olurdum. dediğim gibi biraz fazla gerçekçiyim. sadece itici için dört tane üniversite tezini çevirdim ve okudum. ne kadar çok şey bilmediğimi öğrendim. öyle gözün gördüğü her şey yapılmıyor. "yaptım oldu bak"lar, "gördün mü" leri izlemek çok güzel oluyor ama yapmaya kalkınca olmuyor. sizlerin değerli yorumları kafamda eksik olan şeyleri dolduruyor. bilmediğini bilmek ve öğrenmek lazım değil mi?

Evet haklısınız bir çok videoda yaptım oldu diye yayınlanan pek çok video laylaylom. Ama içlerinde doğru dürüst çok faydalı olanlarıda var. İşte bu piladam videoları pil konusunda on numara beş yıldız. O yüzden ilgini çekerse diye tavsiye ettim. Bu konuda yazdıkların piladam videolarından konu ile ilgili olanlarından mutlaka seyretmen gerektiğini bana düşündürttü. Ben de oradan buraya özet geçmektense kaynağından gör istedim. Paşa gönlün bilir. Kalay gelsin...

Paşa gönlün bilir.
paşa gönlüm bilmez. sizler bilgi deryasında su damlalarısınız. her zerrenizle bizlere verdiğiniz bilgiler yönlendirmeler tavsiyeler çok değerlidir. bunlardan faydalanmamak kusuruma bakmayın ama aptallık olur. tavsiyenize uyacağım ve izleyeceğim. bazen bilmek yapabilmek değildir.

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,978
Son üye
food_eng_1952

Yeni konular

Geri