Lineer Potansa WD-40 sıkılır mı?

wd40 sihirli sprey, uygun mekanik ve elektronik her yerde kullandım. tüfeğimi bile onunla yağlıyorum (tüfek derken av tüfeği) matkap tetiği akü kutup başı kilit menteşe elektroniklerin oynar her yeri, ben kendim denemediğim hiç bir şeyi başkasına tavsiye etmem (çinde getirip yaptığım şok aletini bile ilk önce kendi üzerimde denedim fena can yakıyormuş öğrendim) ve ve her şeyi her yerde kullanabiliriz hatta elektronik her kartı su ve deterjan ile yıkayıp temizleyebiliriz. uygun şartlar sağlandığı sürece. insan benim deniz kenarı bir yerde yaşadığı zaman nem olayına alışık oluyor ve çözüm için akla gelmeyecek şeyleri kullanıyor. bir tekne - yat kışlama için tersaneye çekildiğinde kromaj ve akü başları için herkes gres yağı kullanırken ben vazelin kullandım, ben haklı çıktım sezon temizliği konusunda. dolgu verniği mobilyada kullanılır derken ben teknenin her yerinde kullandım. ve kısa mola zamanı yenilemelerde ben haklı çıktım. uygun zamanda uygun şekilde kullan

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Konunun amacı lineer potans ile WD-40 için açılmıştı. Bu kadar ilgi çektiyse yeni bir başlık açarım herkes bu sprey ile ilgili düşüncelerini söyler. :D

Sn. Affansen, işin bir gerçeği, bu potansiyometrelerin ince yağla parazitli çalışmayı önlemesini aslında ben askerde öğrendim. Erzurum'da kd. ütğm'nin (fırın müdürü) parazitli çalışan PC monitörünü araçla elektronikçiye götürünce, "birkaç damla ince yağla hiç bir şeyciği kalmaz!" deyince ona pek inanmamıştım, ama alınan sonuç ise muhteşem oldu, potanslardaki tüm cızırtılar gitmiş ve ütğm'in makamında çalışırken arada bir oyalandığı PC monitörü düzelip sağ salim ona teslim edilmişti. Bir de fırına servislerde kullandığımız çok eski, askeri araca asker çalışmayıp arada bir tutukluk yaptığında canlanması için benzinli pamuğu karbüratörünü açıp koklatıyordu.

Aslında her malzemeyi amacına en uygun kullanmak idealinde en iyisidir, ama bazen ince yağ gibi çözümler örneğin potansiyometrelerin açılmasında en iyi bir çözüm oluyor. Kolay gelsin.

Arabaya sıktım derken motora, karbüratöre mi sıktınız?

Büyük geçmiş olsun. Malzemeyi tanımadan, ne için, nelerde kullanılabileceğine bakmadan kullanmamak gerek!
bir yerde görmüştüm hava filitresinin olduğu yerden sıktım, az sıkmam gerekiyormuş, her şeyin olduğu gibi fazlası zararmış

Sn. Affansen, işin bir gerçeği, bu potansiyometrelerin ince yağla parazitli çalışmayı önlemesini aslında ben askerde öğrendim. Erzurum'da kd. ütğm'nin (fırın müdürü) parazitli çalışan PC monitörünü araçla elektronikçiye götürünce, "birkaç damla ince yağla hiç bir şeyciği kalmaz!" deyince ona pek inanmamıştım, ama alınan sonuç ise muhteşem oldu, potanslardaki tüm cızırtılar gitmiş ve ütğm'in makamında çalışırken arada bir oyalandığı PC monitörü düzelip sağ salim ona teslim edilmişti. Bir de fırına servislerde kullandığımız çok eski, askeri araca asker çalışmayıp arada bir tutukluk yaptığında canlanması için benzinli pamuğu karbüratörünü açıp koklatıyordu.

Aslında her malzemeyi amacına en uygun kullanmak idealinde en iyisidir, ama bazen ince yağ gibi çözümler örneğin potansiyometrelerin açılmasında en iyi bir çözüm oluyor. Kolay gelsin.
Teşekkürler cevabınız için. Benim de düzgün çalışmayan başka potanslar var ama onlar farklı. Bu benim sıktığım DM'de belirttiğim 40 yaşından büyük bir alet vardı ya, onun ses açma yerlerine sıktım. Nasıl oldu bilmiyorum ama sorun çıkarmadı devre kartına kadar sızdığı halde. Ben WD-40 sıktığım için direncin sürekli sabit kalacağını düşündüm uçmayacağı için. Ama hiç beklemediğim bir sonucu oldu. Gayet güzel çalışıyor. Bir sorum daha olacak. Bu ince yağı nereden bulabilirim? Nalburlarda satılır mı?

@çıraközgür öncelikle geçiş olsun. Bir şey merak ettim. Araba filmlerdeki gibi patladı dediniz ya, motor kullanılmaz hale mi geldi?

Forum istatistikleri

Konular
128,252
Kullanıcılar
450,067
Son üye
ERENLER04

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri