limonata makinası jeneratör seçimi

mhasanisik

Üye
GÜNDE 10 SAAT ÇALIŞACAK 5,60 KWh'lık bir limonata makinasını çalıştıracağım. Jenaratörlere baktığım zaman 1 kVA ya da 2 kVA değerlerini görüyorum. Hangisini seçmeliyim??

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
1 kva ile çalıştırmanız çok zor.2 kva yı da
denemeniz gerekir ! 10 saatte 5,6 kwh ise.
Saatte 5,6 kwh ise,enaz 15 kva lık olmalı.

Son düzenleme:
Bence en az 7 kw bi jenaratör seçmelisin 10 saat uzun bi süre dizel ve motoru çin malı olmasın lombardini motorlar uzun ömürlü

VSP250s cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

süreyi biraz daha düşürmenin yoluna bakmam gerek o zaman. Dizel jenaratörler çok pahalı bütçem yetmeyebilir. Ben ufak çanta tipi jenaratörler işimi görür diye düşünmüştüm. ama yanılmışım sanırım.
http://www.samixir.com/urun/s2
bu ürünü çalıştıracak uygun bir jenaratör bulmam gerek hocam. çok sağolun bu arada yardımlarınız için.

Bu makinanın 5,5 kw olduğuna eminmisin çok fazla gibi geldi bana siteye girdim baktım ama kaç waat olduğu yazmıyor 5600 watt ise makina 1 yada 2kw jenaratör ile çalıştırman imkansız ama güç çok geldi bana bence ara çektiği gücü kesin bi öğren

e884fa022d6d8009a2c46514856784d2.jpg

özellikleri burda

2 yada 3kw rahat işini görür 840w bence çektiği güç en fazla çünkü 5.6 kw çok mantıksız geliyor hadi 1000 watt çeksin yada 1200 yani normalde ufo tipi ısıtıcılar 2000 civarı çekiyor

Soğutma gücü diye yazılmış ama benim evimdeki 9000 btu luk kilima bile 800 watt civarı çekiyor diye hatırlıyorum içinde ekovat vardır heralde yani en fazla o kadar tüketir

Birde soğutma gücü diyor soğutmacı arkadaşlardan bilen varsa yazar inşallah 850 w soğutma gücüne belkide 500 waat akım çekiyodur belkide 1000 watt yani bu ekovatın ne kadar akımla ne kadar soğutma gücü üretiğine bağlı bu konuda bi bilgim yok yani içindeki ekovat 850 watt soğutma gücü için 500 watt akım çekiyorsa 1kw jenaratörde içini görür

Yada deneme imkanın varsa vede pens amper metren varsa normal prizde en yüksek kapasitede çalıştır çektiği amperi ölç ordanda kesin bişey söyleyebilirim örneğin 3 amper çekiyorsa 220 x3=660 watt tükeriyordur

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,190
Kullanıcılar
449,960
Son üye
katzeimar

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri