Lehim teli temizliği

ilyas_1914

Üye
Öncelikle herkese saygılar. Bu lehim teli uzun süre kirli bir ortamda kalmış. Üzeri yağ kir gibi bir tabaka kaplamış. Atmak istemedim. Kullanılamaz bir hale gelmesinide istemediğim için nasıl temizleyeceğimi bilemedim. Varmıdır pratik bir yolu. Yoksa suyun altında yıkayayımmı.
.
IMG_20201009_174802.jpg

Ekli dosyalar

• IMG_20201009_174802.jpg
    IMG_20201009_174802.jpg
    297.7 KB · Görüntüleme: 12
Alt sargılar temizdir oralara kadar inmez sanmıyorum. Ayrıca lehimde sorun oluşturmaz . Su teması karartır denemeyin

O makarada çok fazla lehim teli var temizlemesi zor olur onu kullanacağın zaman kullanacağın kadarını tiner li selpak ile sil kullan hepsini temizlemek istersen de onu açık bir alanda ev dışında açarak yere şer bir ucunu biri tutsun yavaş yavaş silerek boydan boya sil her seferde sildigin selpagi at Yeni selpak la sil

Merhaba. Bunu hiç dert etmeden böyle kullanın diyeceğim, ama diyemiyorum, çünkü havya ucu sıcaklığıyla yanan bu yağların, toz, vb. yabancı maddelerin çok gereksiz ve hoş olmayan kokuları lehim yapılırken etrafa kolayca yayılabilir, bir ucundan diğer ucuna tutulup o asnada selpak, peçete, vb. temizleyici kağıt türevleriyle temizlemek çok daha iyisi olacaktır, kendi görüşüme göre. Kolay gelsin.,

Üst kisimlarini eritip balikçılarin kullandigi oltalar için ağırliklar haline getirebilirsin.Ner diyorlar kurşun ağırlık.Temiz yüzeyler ortaya gelince pcb lehimlemek için kullanabilirsiniz.Birde eskiden bobinajcilarda lehim potalari vardi.teli eritip içinde biriktirip havya ucunun isinmasi sağlanirdi.

Forum istatistikleri

Konular
128,251
Kullanıcılar
450,067
Son üye
ERENLER04

Yeni konular

Geri