Ledli sensör yapımı resimli

Merdiven lambaları için olur da avizelerde nasıl olur bilmiyorum. Çünkü şerit led yeterli ışık vermeyebilir.

Merdiven lambaları için olur da avizelerde nasıl olur bilmiyorum. Çünkü şerit led yeterli ışık vermeyebilir.
ustam böyle birşeye düşünüyorum şerit led olmazsa mantar led kullanmak istiyorum sade-ikea-avize-modelleri.jpg

teşekkür ederim by lent led üç çipli kullandığım yaklaşık bir mt aldığım yerin hiç bilgisi yok tüketimi hakkında sadece satıyorlar. sensör aslında daha verimli çalışmaya başladı ampul varken devreyi kesmeye çalışıyor kesemiyordu bazen üç bazen dört üncü seferde kesiyordu sinan usta adaptör dayanırmı diye merak ediyordu sanırım siz cevabı verdiniz teşekkür ederim led leri dışarı koymamın sebebi yapıştırdığım için öyle yaptım içeri yapıştırma olmuyor ya silikonla yada japon yapıştırıcı ile olabilir ama aslında bundan verim alırsam silikonlu led alacağım onları içeri yapıştırmak daha rahat olur tek endişem ışık kaybı olurmu olursa led sayasını artırmam gerekecek tasarımı bana ait güzel oldu aklıma yeni birşey geldi
ledleri içeri alabilirim şimdi sensör camının ebatına göre yuvarlak şekilde kesilerek mukavva olabilir

sayın yawuz arkadaş benim adaptör dayanırmı diye sormamın aslen sebebi çekilen akımdan değildi aç kapa aç kapa yaptığı için dayanamabilir demek istedim,
Şöyle yapsak nasıl olur? her armatör içine adaptör yerine 12 volt sensör kullansak ana panonun yanına sehba ve akü redrösör koysak merdiven başı komple 12 volt ile beslenir elektrik kesintierinde'de muhteşem olur kanımca. siz ne dersiniz?
ha birde akü biterken 12 volt sensörler arıza verirmi? sensör arıza yapacaksa bunu önleyecek bir sistem varmı? olumlu bakarsanız bende yapacağım çünki acil aydınlatma işlevide görür bu fikir

sayın yawuz arkadaş benim adaptör dayanırmı diye sormamın aslen sebebi çekilen akımdan değildi aç kapa aç kapa yaptığı için dayanamabilir demek istedim,
Şöyle yapsak nasıl olur? her armatör içine adaptör yerine 12 volt sensör kullansak ana panonun yanına sehba ve akü redrösör koysak merdiven başı komple 12 volt ile beslenir elektrik kesintierinde'de muhteşem olur kanımca. siz ne dersiniz?
ha birde akü biterken 12 volt sensörler arıza verirmi? sensör arıza yapacaksa bunu önleyecek bir sistem varmı? olumlu bakarsanız bende yapacağım çünki acil aydınlatma işlevide görür bu fikir
güzel fikir sinan ustam sensörlerin arıza vereceğini zannetmem 12v sensörü alarm sistemlerindede kullanılır akü ile kesintiye karşı ama daha arıza vereni görmedim ledler sürekli aküden besleneceği için aküde sürekli şarj deşarj olacak ne kadar dayanacak oda önemli .şöyle birşey olabilir ayrı hat çekilip sadece kesintide kullanılabilir ama aynı ledler kullanılmaz armatür içine 20 kadar başka led koymak gerekir .yada benim gibi ledli sensör alın şarjlı pille çalışıyor elkt kesildiğinde kendi devreye giriyor direk yanıyor 3 pille 6 saat yanıyor ışığı fazla değil ama önümüzü görüyoruz en azından adaptöre gelince dediğinizi anladım sürekli aç kapa yapıldığı için arızalanırmı diye hatta baya zorladım çoğu zaman el sallıyorum daha çok aç kapa yaptırıyorum şuan sorun yok sizede kolay gelsin.ustam benim sensör resimdeki gibi bunun duy larını sökmüşler

sss.jpg

Son düzenleme:
Evet bozulanın yerine son yüklediğinden alıp takmak en iyisi, yok aküymüş yok 12 volt sensörmüş, sen son noktayı koymuşsun zaten bizde güle güle kullanmak düşer

Evet bozulanın yerine son yüklediğinden alıp takmak en iyisi, yok aküymüş yok 12 volt sensörmüş, sen son noktayı koymuşsun zaten bizde güle güle kullanmak düşer
ustam bu arada armatürün dışına yapıştırdığım ledleri içeri aldım
yani camın içine daha güzel oldu

benim sensör takılmaya başladı ledlerde sorun yok acaba sensör çıkışında adaptör olduğu içinmi takılmalar oluyor yoksa sensörün kalitesizliğinden mi ne önerirsiniz ustalarım

Adaptörü ölç, son olarak sensör kartındaki kond değiştir.

Arkadaşlar burda yeniyim profil düzenleme yokmu. Doğum tarihimi sistem rastgele kendi belirliyor. Profilimi nasıl düzenlerim.

Forum istatistikleri

Konular
128,215
Kullanıcılar
449,996
Son üye
Serhan10

Yeni konular

Geri