Led ve Akım

dogi_1905

Üye
Öncelikle merhaba kontrolkalemi forum sakinleri. Benim kafama şöyle bir soru takıldı. Elimde 12v bir şerit led var. Ben bu şerit lede enerji verip devrenin akımını ölçtüğüm zaman 22.1mA-21.0mA gibi bir değer görünüyor. Yani şimdi bu devreden (düz olarak)22mA akımmı geçiyor? Diyelimki 22mA akım geçiyor, ben bu ledlere 12v 7A bir akü bağlasam aküyü kaç saatte bitirir? Bunun bir formülü varmı? Eğer bunun formülü yoksa nasıl hesaplanıyor? Birde bu hesaplama birtek ledler içinmi geçerli? Yardımlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkür ederim.

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
henüz elinizde akü yada şerid ledmi yok en net cevap denemektirde! bende 9ah akü ile 3 metrelik led'i 5 saat yaktı 7ah aküde var ama ölmüş galiba deneyemedim

ben araca bağlayıp şarj edip dükkanda tüketiyorum ama buradaki üstatlar bişileri atladığımı hatırlattı benim dükkan başlıca şerid led aydınlatma benim konularımı incelersen yararı olur eğer tasarruf peşindeysen

cevabınız için teşekkür ederim inceleyeceğeim ancak daha aydınlanmadım :)

Öncelikle merhaba kontrolkalemi forum sakinleri. Benim kafama şöyle bir soru takıldı. Elimde 12v bir şerit led var. Ben bu şerit lede enerji verip devrenin akımını ölçtüğüm zaman 22.1mA-21.0mA gibi bir değer görünüyor. Yani şimdi bu devreden (düz olarak)22mA akımmı geçiyor? Diyelimki 22mA akım geçiyor, ben bu ledlere 12v 7A bir akü bağlasam aküyü kaç saatte bitirir? Bunun bir formülü varmı? Eğer bunun formülü yoksa nasıl hesaplanıyor? Birde bu hesaplama birtek ledler içinmi geçerli? Yardımlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkür ederim.
7 ah akü 7000 mA eşittir.kabaca şöyle hesap yapabiliriz.7000/22=318 saat olur.ama sürekli yanma durumunda voltaj düşme ile verim azalmaktadır.git gide voltaj düştükçe led ışık akısı azalır.

cevabınız için teşekkür ederim şimdi formülüde göz önünde bulundurarak bir deneme yapacağım kaydettiğim sonuçları buraya yazarım teşekkürler tekrar

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,302
Kullanıcılar
450,141
Son üye
Rmzn44

Yeni konular

Geri