Led Trafosu Sorunu

sngebey

Üye
60743

60744

Arkadaşlar merhaba. Üstünde mastec yazan led trafom sıvı aldığı için yandı. Mervesan marka bir trafo aldım çıkış gücü 10-35 v arasıydı led lambalarımı yaktı ama ışığı düşük kaldı. Sonra o trafoyu resimdeki gibi 30-80 v arası çıkış gücü veren trafo ile değiştirdim ama bu sefer ledlerim hiç yanmıyor neden olabilir?

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Bu trafoyla bildiğimiz 12v'luk led şeritleri çalıştırmayı denediyseniz ledleri yakmış olabilirsiniz. Çıkış gücü 12v'luk bir trafo almanızı öneririm

en az 700 ma olması gerekir değerin
voltaj değerleri doğru ancak akım 350 ma olduğu için ledler yanmaz.
https://www.elektromarketim.com/led...-35-700-35w-700-ma-ip67-sabit-akim-led-driver
Ekli dosyayı görüntüle 60749
Teşekkür ediyorum yarın aynı yerden söylediğiniz trafoyu alarak deneyeceğim

Bu trafoyla bildiğimiz 12v'luk led şeritleri çalıştırmayı denediyseniz ledleri yakmış olabilirsiniz. Çıkış gücü 12v'luk bir trafo almanızı öneririm
Yok 12v şerit led değil her biri 7.5w olan 2 tane spot led. Zaten ilk resimdeki mastec marka trafo nunun orjinal trafosu
60750

bu iki lamba seri mi yoksa paralel mi bağlı bir birine
orjinal led driver 0-42 volt arasındaki voltaj değeridir.
700ma ise akım değeridir.
şöyle bir driver alabilirsiniz.
10-42 volt 700ma
15-42 volt 700ma
başlangıç değeri lambalar seri ise maksimum 30 volt olabilir
bu iki lamba büyük ihtimal paralel bağlı
lambaları seriye dönüştürüp elinizdeki driver ile de çalıştırabilirsiniz.

Son düzenleme:

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,945
Son üye
kerim2756

Yeni konular

Geri