LED projektör

Azat5151

Üye
Bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim
Ben bir depoya 8 adet 100 watt LED projektör takacağım bu bölgede akım ve gerilim dengesiz o yüzden birakım ve gerilim koruma takacağım sizlere 100 watt bir LED projektör bildıgim kadarıyla 0.45 amper akım cekiyor bu akım dalgalanması fazla geldiği zaman ne kadar fazla gelirse cihaza zarar verir

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
100 watt projektör takacağım
arkadaşım, bu alet tak 220 çalışsın, çalışır ama, üzerinde, içinde, ambalajında çalışma voltajları yazar. bildiğin üzere ledler direkt 220 voltta çalışmaz. armatür üzerindeki ledlerin seri ve paralel bağlanmasına göre çalışma voltajı dengelenir ve üreticinin uygun gördüğü sürücüde çalışır, tüm bu sürücülerin ortak noktası varsayılan voltaj değerleridir. evrensel (üniversal) cihazlar 110/230 arası gayet verimli çalışırlar voltaj düşmesinden fazla etkilenmezler 220 volt Şebeke üzerine konuşuyorum. tüm devrelerin hepsinde alt ve üst sınırları vardır. yani dalgalanmadan etkilenmemeleri için. burada hangi kritere göre sana zarar verecek olanı nasıl söyleyeyim. sen uygun kablo kesiti ve sigorta bağlantısını yaptıktan sonra normal şartlarda bozulmaz. ama sürekli dalgalanma için yapacak fazla bir seçenek yok. en fazla hatta bir voltaj regülatörü koyarsın olur biter. yani ek masraf. yada projektörlere yedek alıp depoya koyarsın yananın yerine yenisini takarsın. şimdi elektriğimi ölçtüm 240 volt ne yapayım oturup ağlayayım mı? yoksa güleyim mi? millet düşük voltajdan şikayet eder ki çoğu yerde 190-180 volttan şikayet ediyor. bazısı ise benim ev voltajım 24 diye şikayet ediyor. kim ağlasın kim gülsün? üçlü tavan avizem için led ampul aldım on gün içinde 3 tane aynı duy üzerindeki yandı ve değiştirdim. ne yapayım şimdi avizeyi mi değiştireyim aydeme mi şikayet edeyim. banyoma taktığım led armatür 24 saat yanar 10 yıl oldu hala yanıyor. o kadar sağlam çıkacağını bilseydim 10 tane daha alırdım. uygun tesisat işle döşe, sonra sal çayıra.

arkadaşım, bu alet tak 220 çalışsın, çalışır ama, üzerinde, içinde, ambalajında çalışma voltajları yazar. bildiğin üzere ledler direkt 220 voltta çalışmaz. armatür üzerindeki ledlerin seri ve paralel bağlanmasına göre çalışma voltajı dengelenir ve üreticinin uygun gördüğü sürücüde çalışır, tüm bu sürücülerin ortak noktası varsayılan voltaj değerleridir. evrensel (üniversal) cihazlar 110/230 arası gayet verimli çalışırlar voltaj düşmesinden fazla etkilenmezler 220 volt şebeke üzerine konuşuyorum. tüm devrelerin hepsinde alt ve üst sınırları vardır. yani dalgalanmadan etkilenmemeleri için. burada hangi kritere göre sana zarar verecek olanı nasıl söyleyeyim. sen uygun kablo kesiti ve sigorta bağlantısını yaptıktan sonra normal şartlarda bozulmaz. ama sürekli dalgalanma için yapacak fazla bir seçenek yok. en fazla hatta bir voltaj regülatörü koyarsın olur biter. yani ek masraf. yada projektörlere yedek alıp depoya koyarsın yananın yerine yenisini takarsın. şimdi elektriğimi ölçtüm 240 volt ne yapayım oturup ağlayayım mı? yoksa güleyim mi? millet düşük voltajdan şikayet eder ki çoğu yerde 190-180 volttan şikayet ediyor. bazısı ise benim ev voltajım 24 diye şikayet ediyor. kim ağlasın kim gülsün? üçlü tavan avizem için led ampul aldım on gün içinde 3 tane aynı duy üzerindeki yandı ve değiştirdim. ne yapayım şimdi avizeyi mi değiştireyim aydeme mi şikayet edeyim. banyoma taktığım led armatür 24 saat yanar 10 yıl oldu hala yanıyor. o kadar sağlam çıkacağını bilseydim 10 tane daha alırdım. uygun tesisat işle döşe, sonra sal çayıra.
Büyük mekanlar için yapılan çalışmalarda bence hala uzun ömürlü çalışma performansına erişebilmiş değil led aydınlatma. Yapıyorsun, gayet güzel ve şık duruyor. Tüketimi de az . Bir seneden sonra başlıyor ledlerin bir kısmı yanmamaya , bazısı hepten sönüyor . Eeee ne yapalım. Sökelim yenisine kuvvet . Ben bu yüzden civa yada sodyum buharlı ya da metal halide ampullu aydınlatmayı hala bu sistemlere göre daha iyi buluyorum. Tabi şahsi görüşüm. Sen hala ikinci dünya savaşı zamanlarinda kalmissin diyen de çıkar bu fikrim için.

Büyük mekanlar için yapılan çalışmalarda bence hala uzun ömürlü çalışma performansına erişebilmiş değil led aydınlatma. Yapıyorsun, gayet güzel ve şık duruyor. Tüketimi de az . Bir seneden sonra başlıyor ledlerin bir kısmı yanmamaya , bazısı hepten sönüyor . Eeee ne yapalım. Sökelim yenisine kuvvet . Ben bu yüzden civa yada sodyum buharlı ampullu aydınlatmayı hala bu sistemlere göre daha iyi buluyorum. Tabi şahsi görüşüm. Sen hala ikinci dünya savaşı zamanlarinda kalmissin diyen de çıkar bu fikrim için.
led teknolojisi daha hala tam oturmadı. volt ve amper sınırlaması çok düzgün olmadıktan sonra hiç bir işe yaramıyor. en büyük sıkıntı ise ısınma sorunu hala çözülemedi. bazı eski teknoloji asla eskimiyor. tıpkı seri lamba olayı gibi. arızanın yerini göstermez ama asla arızalıyı da çalıştırmaz.
hadi gel led sürücüyü biz yapalım, led 3,3 voltta çalışıyor 350 ma çeksin. uzun ömürlü olsun diye voltajı ve amperi kısalım. çok değil 1-2 birim. şimdi ledimizi 3,2 volta amperini de 330 ma çektik. ledimizin ömrü en az 2 kat artıyor ama ışık gücünü kaybediyor. yani 100 lümen yerine 90 lümen veriyor. eee ne oldu? hem kazandık hem de kaybettik. rakamlarım sallama dikkate almayın örnekleme olarak verdim. yani iki ucundan da tutulamayan değnek.

Bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim
Ben bir depoya 8 adet 100 watt LED projektör takacağım bu bölgede akım ve gerilim dengesiz o yüzden birakım ve gerilim koruma takacağım sizlere 100 watt bir LED projektör bildıgim kadarıyla 0.45 amper akım cekiyor bu akım dalgalanması fazla geldiği zaman ne kadar fazla gelirse cihaza zarar verir
Akım dengesizliği diyerek voltajı kastettiniz sanirim. 190V-240V ayarlayabilirsiniz.

arkadaşım, bu alet tak 220 çalışsın, çalışır ama, üzerinde, içinde, ambalajında çalışma voltajları yazar. bildiğin üzere ledler direkt 220 voltta çalışmaz. armatür üzerindeki ledlerin seri ve paralel bağlanmasına göre çalışma voltajı dengelenir ve üreticinin uygun gördüğü sürücüde çalışır, tüm bu sürücülerin ortak noktası varsayılan voltaj değerleridir. evrensel (üniversal) cihazlar 110/230 arası gayet verimli çalışırlar voltaj düşmesinden fazla etkilenmezler 220 volt şebeke üzerine konuşuyorum. tüm devrelerin hepsinde alt ve üst sınırları vardır. yani dalgalanmadan etkilenmemeleri için. burada hangi kritere göre sana zarar verecek olanı nasıl söyleyeyim. sen uygun kablo kesiti ve sigorta bağlantısını yaptıktan sonra normal şartlarda bozulmaz. ama sürekli dalgalanma için yapacak fazla bir seçenek yok. en fazla hatta bir voltaj regülatörü koyarsın olur biter. yani ek masraf. yada projektörlere yedek alıp depoya koyarsın yananın yerine yenisini takarsın. şimdi elektriğimi ölçtüm 240 volt ne yapayım oturup ağlayayım mı? yoksa güleyim mi? millet düşük voltajdan şikayet eder ki çoğu yerde 190-180 volttan şikayet ediyor. bazısı ise benim ev voltajım 24 diye şikayet ediyor. kim ağlasın kim gülsün? üçlü tavan avizem için led ampul aldım on gün içinde 3 tane aynı duy üzerindeki yandı ve değiştirdim. ne yapayım şimdi avizeyi mi değiştireyim aydeme mi şikayet edeyim. banyoma taktığım led armatür 24 saat yanar 10 yıl oldu hala yanıyor. o kadar sağlam çıkacağını bilseydim 10 tane daha alırdım. uygun tesisat işle döşe, sonra sal çayıra.

led teknolojisi daha hala tam oturmadı. volt ve amper sınırlaması çok düzgün olmadıktan sonra hiç bir işe yaramıyor. en büyük sıkıntı ise ısınma sorunu hala çözülemedi. bazı eski teknoloji asla eskimiyor. tıpkı seri lamba olayı gibi. arızanın yerini göstermez ama asla arızalıyı da çalıştırmaz.
hadi gel led sürücüyü biz yapalım, led 3,3 voltta çalışıyor 350 ma çeksin. uzun ömürlü olsun diye voltajı ve amperi kısalım. çok değil 1-2 birim. şimdi ledimizi 3,2 volta amperini de 330 ma çektik. ledimizin ömrü en az 2 kat artıyor ama ışık gücünü kaybediyor. yani 100 lümen yerine 90 lümen veriyor. eee ne oldu? hem kazandık hem de kaybettik. rakamlarım sallama dikkate almayın örnekleme olarak verdim. yani iki ucundan da tutulamayan değnek.
Değerli vaktinizi çalarak son bir soru böyle bir cihaz var akım ve gerilim alt üst ayarlı belirli gerilim ve akım arasında calışıyor sınırları aştıgı zaman enerjiyi kesiyor faydası olurmu acaba
Değerli vaktinizi çalarak son bir soru böyle bir cihaz var akım ve gerilim alt üst ayarlı belirli gerilim ve akım arasında calışıyor sınırları aştıgı zaman enerjiyi kesiyor faydası olurmu acaba

Ekli dosyalar

• Screenshot_20221217-125945.png
    Screenshot_20221217-125945.png
    300.6 KB · Görüntüleme: 6
işin doğru ben ne işe yarar nasıl kullanılır bilmiyorum. tecrübe eden arkadaşlar fikir yürütebilirler. ama düz mantık evet. artılarını eksilerini bilemem,

Resmini paylaştığınız led projektör için hiç bir masrafa değmez. Tak çalıştır gitsin. Bozulunca atarsın. Çok önemli yerlere takacaksan 5 yıl garanti bile veren markalar var.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,190
Kullanıcılar
449,959
Son üye
çor-man

Yeni konular

Geri