Yeşil alandaki direk tipi olan site çevre aydınlatmasını, blok duvarlarına montajlanacak led projektöre çevirirken nelere dikkat etmeliyiz?

tanerefe

Üye
yeşil alandaki direk tipi olan site çevre aydınlatmasını, blok duvarlarına montajlanacak led projektöre çevirirken nelere dikkat etmeliyiz?

1-projektör yerden kaç metre yukarıda daire bloklarının duvarına monte edilmelidir?
2-projektör ışığının yere vurma açısı kaç olmalıdır?
3-site ana girişini aydınlatacak projektörler, site sakinleri kapıdan girerken gözünü almasın diye nasıl bi çalışma yapılmalı?
4-duvara montajı yapılan projektörlerin ışıklarının, site sakinlerinin daire balkonlarını ve pencerelerini rahatsız etme ihtimali var mı?
5-dış ortam olduğu için IP65 özellikli kullanmak zorunda mıyız?
6-kaç wattlık projektör aydınlatma için yeterlidir?
7-projektör beslemesinin önünde, regüle kullanmak projektörün, gerilim dalgalanmalarından zarar görmesini engeller mi?
8-tecrübenizle, al tak uzun zaman sıkıntı yaşamadan kullanabilirsin diyebileceğiniz marka öneriniz nedir?
9-projektörü direk duvara montajlamak mı yoksa profilden yapılmış duvardan mesafe biraz açılmasını sağlayan bi aparata mı sabitlemek mantıklıdır?
10-blok giriş kapılarına bakan projektörler için hareket sensörü mantıklı mıdır?
11-çatıya kurulacak bi güneş enerjisi sistemi ile beslemek mantıklı bi hareket midir yoksa direk şebekeden mi beslemek lazım?
12-benim sormadığım önemli bi detay varsa onu da söylerseniz sevinirim.

not: acizane ricam; cevapların kısa olması sıkıntı değil. ama madde madde ifade ederseniz hem diğer forum ziyaretçileri için hem benim için daha güzel olur diye düşünüyorum.

vereceğiniz cevaplarınız için, şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleme:
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
değerli arkadaş, çok göreceli soruların var, bu sorulara cevap verebilmek için daha çok veriye ve görsele ihtiyacımız var. duvarın yüksekliğini bilmemiz lazım site planı giriş kapısının açısı blokların konumu yani ben burada IP65 için evet derim ama geriye kalanlar verilecek bilgiler dahilinde olacaktır. birde günümüzde her şey lede döndüğü için olayı bu tarafından değerlendiriniz.

değerli arkadaş, çok göreceli soruların var, bu sorulara cevap verebilmek için daha çok veriye ve görsele ihtiyacımız var. duvarın yüksekliğini bilmemiz lazım site planı giriş kapısının açısı blokların konumu yani ben burada IP65 için evet derim ama geriye kalanlar verilecek bilgiler dahilinde olacaktır. birde günümüzde her şey lede döndüğü için olayı bu tarafından değerlendiriniz.
tamam. krokiyi bulup buradan paylaşayım. belirtmemişim yanlış anlaşılabilir; duvardan kastım site bahçe duvarı değil daire bloklarının duvarı. zaten led projektör düşünüyoruz.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,180
Kullanıcılar
449,945
Son üye
kerim2756

Yeni konular

Geri