LED AYDINLATMA

Aydınlatma yapmak istiyorsanız sıcak beyaz veya soğuk beyaz kullanabilirsiniz. Amber renkli ledlere girmeyin. Nedense bu renkte ledlerden tam performans almak güç. Basit olması açısından bilim teknik dergisinde power led lerle alakalı bir devre var. Hoca soğutma olayını da anlatmış. O devreyi denemedim. Denemek isteyenler sonuçları burada açıklarsa biz de bilgilenmiş oluruz. Kolay gelsin.

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
anlattıkların için sana teşekkürü bir borç bilirim.elinde bu anlattıklarına yakın basitde olsa bi devre varmı bizimle paylaşabilirmisin kardeş

Muharrem hocam, HV9910 datasheet diye gugula sor. Datasheetindeki sample devrelerin tamamını denedim. Nerdeyse 6 aydan beri profesyonel test ortamında çalışıyor. Hem -28 de hemde 80 derecede test ettim. Akımda değişiklik yok. Son derece stabil ve verimlilik %95. Entegreyi bulman biraz zor. Boş yere araştırma. Sadece İzmir Hatfonda var. 1$ civarında. Sormak istediğiniz bişeyler warsa cewaplarım;)

syn.muharrem26.
Fırmamız led aydınlatma uzerıne ımalat yapıyor.Aramıs oldugunuz 12v-50w spot kasasının ıcıne olacak sekılde,smd ledlerle yapılmıs hazır urunlerımız var.Uygulamasını market ve evlere yaptık.cok menmunlar.Dıkkatınızı cekmek ısterım;Smd led kullanıyoruz.Cunku Mantar ledlerle yaptıgımız uygulamalarda ısıgın azaldıgını gorduk.Smd ledlerle yaptıgımız urunlerın ısıgı azalmadıgı gıbı ,mantar ledlerden daha guzel ısık verıyor.
Led spotun capı 44mm ,28 adet led mevcut,1.68w tuketımı var ve 12v-50w spotun verdıgı ısıgı verıyor.12vdc smps ıle calıstırılıyor.Saygılar

arkadaşlar hepiniz çok sağolun katılımlarınızla yeni yeni bilgilere hep beraber sahip oluyoruz. zaman ayırdığınız için teşekkürler.

türkiyenin letleri manisadan. üretim yeri oturdugum mahallede.

"SL Enerji&Aydınlatma Elektrik-Elektronik San. Ve Tic. Ltd. Şti., üç yıl süren Ar-Ge çalışmaları sonucu elektrik tüketiminde yüzde 70 tasarruf sağlayan lambaları üretmeye başladı".

slenerji.com

Sayın sinan secen
Isı problemini çözdünüz mü?Uzun süreli çalışmalarda ısınma en büyük sıkıntı.Çeşitli yöntemlerle giderildiğinde ise fiyatlarda artış oluyor.Böylece tasarrufa başlarken kaybediyoruz.Bu problem fiyat değişmeden çözüldü ise bravo!Tasarruflu lambaların kapasitif etkisinden de kurtulmuş oluruz.
İmalatınızdan karşılaştırmalı fiyatlar verebilirmisiniz.

Sayın sinan secen
Isı problemini çözdünüz mü?Uzun süreli çalışmalarda ısınma en büyük sıkıntı.Çeşitli yöntemlerle giderildiğinde ise fiyatlarda artış oluyor.Böylece tasarrufa başlarken kaybediyoruz.Bu problem fiyat değişmeden çözüldü ise bravo!Tasarruflu lambaların kapasitif etkisinden de kurtulmuş oluruz.
İmalatınızdan karşılaştırmalı fiyatlar verebilirmisiniz.

sn @fener45
ben herhangi bir yerde çalışan biri değilim. SL enerjiyi ise haber sitelerinde okurken görmüştüm.
İnternetten "SL enerji" diye arattığınızda firmanın internet adresini bulup iletişime geçebilirsiniz.

türkiyenin letleri manisadan. üretim yeri oturdugum mahallede.

"SL Enerji&Aydınlatma Elektrik-Elektronik San. Ve Tic. Ltd. Şti., üç yıl süren Ar-Ge çalışmaları sonucu elektrik tüketiminde yüzde 70 tasarruf sağlayan lambaları üretmeye başladı".

slenerji.com

Henüz LED üretebilecek teknolojiye sahip değiliz. Bahsi geçen firma ledlerden armatür yapıyor. O kadar

Henüz LED üretebilecek teknolojiye sahip değiliz. Bahsi geçen firma ledlerden armatür yapıyor. O kadar

valla ben o yazıyı türkiyede tirajı yüksek bi gazeteden aldım. gazetelerin yalancısıyım.
-türkiyenin ledleri manisadan- cümlesini ve tırnak işetlerinin arasındaki cümleyide gazetendir.

Forum istatistikleri

Konular
128,196
Kullanıcılar
449,974
Son üye
umitseyhan

Yeni konular

Geri