LED driver Sorunu

isocan01

Üye
Arkadaşlar merhaba. Çalıştığım iş yerinde daha önceden anladığım kadarıyla DALi sistemli aydınlatma kullanılmış. Daha sonra bu sistem Otomasyon (Honeywell) sistemine çevrilmiş. (Pano içerisine kontaktor koyularak uzak PC den kontrol).
Yalnız eski aydınlatmalar da DALi sistemi hala mevcut. Ama kontrol cihazı Yok. Helvar marka power LED trafosu var ve resimde ki DA uçlarına kablolar bağlı. Ama nereye gittiğini bilmiyoruz dediğim gibi eski bir sistem. Sorun şu; Bazı aydınlatmalar yanmıyor. LED sağlam, trafo sağlam, 220V elektrik geliyor ama 12-13 kadar spot aydınlatma yanmıyor. Sigortasını indirip kaldırınca hepsi 1 saniye kadar yanıp geri sönüyor. DA uçlarını ayırdım. Direk 220v verdim ve çıkışına spot aydınlatmayı bağladım. Yine 1 saniye yanıp sönüyor. Bu sorunu nasıl çözebilirim. Yardımlarınızı bekliyorum

Ekli dosyalar

• Screenshot_2019-12-31-18-54-16-057_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2019-12-31-18-54-16-057_com.android.chrome.jpg
    139.6 KB · Görüntüleme: 29
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
otomasyonda 0 kalmıs demek demek yanma sartını veren yazılım 0 ta tutuyor demek analog olsa neyse salla bi elektrikçi cağır komple değiştirsin

otomasyonda 0 kalmıs demek demek yanma sartını veren yazılım 0 ta tutuyor demek analog olsa neyse salla bi elektrikçi cağır komple değiştirsin
Biz değiştireceğiz artık. Yanma startını veren cihaz neredeyse bulamadık

Forum istatistikleri

Konular
128,162
Kullanıcılar
449,922
Son üye
11akif

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri