12VDC Led Spot Lamba Dimedilebilir LED Sürücü ile Kullanılabilir mi ?

SaDeCe_SeN

Üye
Arkadaşlar bir iş yerinde 2 adet dim anahtar mevcut. İş yeri sahibi bu iki anahtarı kullanarak ışık şiddetini ayarlamak istiyor. Dim edilebilir led'lerin olduğunu biliyorum ancak tavan'da kullanılacak lambalar sıva altı olacak ve alçıpan tavanda delikler açılmış, Delik çapı 15cm. Sormak istediğim şudur ki; Ben aşağıda linkini paylaşmış olduğum dimedilebilir led sürücüden 2 adet alır isem alacak olduğum led spotların kendi sürücülerini söküp led'leri direk olarak bu sürücüye takar isem dim anahtarlar ile bu led'lerin ışık şiddetini ayarlayabilir miyim ? Umarım derdimi açıklayabilmişimdir :)

Kısaca Dimedilebilir LED Sürücü Özelliği;

ELG-150-12B, 12VDC 10.00A 120W Dimedilebilir LED Driver
Giriş Voltajı:100 ~ 305VAC142 ~ 431VDC
Çıkış Voltajı:6 ~ 12VDC
Çıkış Akımı:10.0A
Serisi:Sabit Voltaj, Sabit Akım
Çıkış ayarı:0~10VDC, 10V PWM
Güç:120W
Kasa Tipi:Metal
IP:IP67
Ebat:219x63x36mm

Led sürücü linki: https://karakoyelektronik.com/sabit-voltaj-dimlenebilir/elg-150-12b-79653

Led'ler 15W-18W olacak henüz tam belli değil.

Bir usta bana led'lerin sürücüsünü çıkar 12V 20A'lik bir led trafosuna bağla trafoyu da dim anahtara bağla işini görür dedi. Ne dersiniz ?

Son düzenleme:
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Dedikleriniz hiçbir şekilde olmaz. Boşuna uğraş. Bu anahtar LED ışıklara uymaz deyin ve işi yokuşa sürüp vazgecirin. Boşuna uğraşırsınız.

Forum istatistikleri

Konular
127,958
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri