Led avize bağlantısı hk

Merhaba arkadaşlar,
Resmi ekli, 7 li led avize nin kablo bağlantıları nasıl olmalı ???
İnverter olarak en doğru sonuç için ne tip bir özellikte inverter kullanmalıyım ???
Not: şu an üzerinde inverter vb bir dönüştürücü yok ve siyah-kahverengi seri bağlanmış durumda !!!
Cevaplarını için şimdiden teşekkür ederim.

Ekli dosyalar

• 20200923_003613.jpg
    20200923_003613.jpg
    263.7 KB · Görüntüleme: 68
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
B kanalında 6 led, A kanalında ise 4 led gözüküyor. Toplamda 10-15 W lık driver yeterli olabilir. Sorunuz net değil fotoda görülen armatürü siz iki ayrı kademede mi çalıştırmak istiyorsunuz ?

B kanalında 6 led, A kanalında ise 4 led gözüküyor. Toplamda 10-15 W lık driver yeterli olabilir. Sorunuz net değil fotoda görülen armatürü siz iki ayrı kademede mi çalıştırmak istiyorsunuz ?
Ekli resimde ki gibi bir avize ama bağlantıları ve kablolari karışık geldi

7 tane lamba ucu var hepsi birbirine bağlı avize nin tamamı için kaçlık kullanmak gerekir ???
Ya da her biri için ayrı ayri inverter alıp inverter lari mi tek bağlantı haline getirmek doğru olur ???

Kısacası avize yi çalışır hale getirmek istiyorum 7 tane lamba var lambalarin her biri diğerine bağlanmış ve inverter vb birsey yok neler yapmam gerekir.

Ekli dosyalar

• 20200923_201615.jpg
    20200923_201615.jpg
    378.2 KB · Görüntüleme: 78
Öncelikle inverter demekten vazgeçin, ihtiyacınız led trafosu veya led sürücü diye anılır. Spotlarınız çift renge sahip. Beraber mi yakmayı planlıyorsunuz yoksa ayrı ayrı mı buna karar verip bağlantıyı ona göre düzenlemeniz gerekebilir. Şimdi A grubu 4 led içeriyor tahminim 2w yeterli, B grubuna da 3w desek spot başı toplamda 5w sürücü. Tamamını 7 ile çarparsınız gerekli sürücü gücünü bulursunuz, tabi dediğim gibi öncelikle nasıl yanacaklarına karar verin ona göre bağlantıları yapın.

A+ kırmızı = A- mavi kablo, B+ kahve = B- siyah kablo renkleri. Burada benzer ürün var sizinkinin arkasında etiket model bilgisi yok mu?

https://tr.aliexpress.com/item/1599...earchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_
1600951154129.png

Konu
Öncelikle inverter demekten vazgeçin, ihtiyacınız led trafosu veya led sürücü diye anılır. Spotlarınız çift renge sahip. Beraber mi yakmayı planlıyorsunuz yoksa ayrı ayrı mı buna karar verip bağlantıyı ona göre düzenlemeniz gerekebilir. Şimdi A grubu 4 led içeriyor tahminim 2w yeterli, B grubuna da 3w desek spot başı toplamda 5w sürücü. Tamamını 7 ile çarparsınız gerekli sürücü gücünü bulursunuz, tabi dediğim gibi öncelikle nasıl yanacaklarına karar verin ona göre bağlantıları yapın.

A+ kırmızı = A- mavi kablo, B+ kahve = B- siyah kablo renkleri. Burada benzer ürün var sizinkinin arkasında etiket model bilgisi yok mu?

https://tr.aliexpress.com/item/1599...earchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_
Ekli dosyayı görüntüle 67624
Oncelikle cevabınız için teşekkür ediyorum. Hepsi aynı anda yanacak arkalarında etiket yok sadece üzerinde max 5w yazıyor.
bağlantılarını yapıp 35w led sürücü takmak yeterli olacak mıdır ???

Yeni bir şey sorup karışık bir hale getirmek istemem ama şimdi de ayrı ayrı yansın istiyoruz.

Bu durumda 14w à lar için 21w b ler için sürücü alıyorum.

Anahtardan lamba ya kadar bir kablo daha çekip çift anahtar takıyorum.

Sadece aklıma takılan bir soru var ledleri seri ve paralel bağlamak !

Bu ledler için, örneğin à grubunu bağlarken 7 tane - yi birleştirip sürücüye bağlamak mi yoksa + yi - ye bağlayarak kalan 1 + ve 1- eksi ucu sürücüye bağlamak mi doğru olur ?

Bir video da izlemiştim baglama şekline göre amper ya da volt değerleri değişiyordu

Desteğiniz için şimdiden teşekkür ederim

Seri bağlantı da

Sarı led ler için
https://www.elektrikmarket.com.tr/urun/cata-led-trafosu-cob-led

Beyazlar icin de
https://www.elektrikmarket.com.tr/urun/cata-led-trafosu

Doğru trafolari mi almış olurum ?

Grupların artı eksi kabloları belli ben de önceki mesajda belirttim yine de. 2. resminizde de kablolar paralel gruplanmış görünüyor veya çalışılmış.

Led trafo değerleri uygun görünüyor, bunların çıkışlarını doğru bağlantı yapıp, anahtarla faz kontrollerini gerçekleştireceksiniz. Bu konuda bilginiz yeterli değil ve açıklamayı anlamazsanız bir bilene baş vurun.

Grupların artı eksi kabloları belli ben de önceki mesajda belirttim yine de. 2. resminizde de kablolar paralel gruplanmış görünüyor veya çalışılmış.

Led trafo değerleri uygun görünüyor, bunların çıkışlarını doğru bağlantı yapıp, anahtarla faz kontrollerini gerçekleştireceksiniz. Bu konuda bilginiz yeterli değil ve açıklamayı anlamazsanız bir bilene baş vurun.
Desteğiniz için teşekkür ederim

öncelikle avize ledleri led driver ile çalışır ve sabit bir akım verilmek zorundadır..adaptör olmaz..hemen yakarsınız..karta dikkat ederseniz 2b2b ce 2b3c yazmaktadır..bunun anlamı sarı ışığın 2 seri 2 paralel olduğu,beyaz ışığın ise 3 seri 2 paralel olduğudur..bu ledler 3.2 volt ile çalışılar..yani 2 seri için 6.4 volt 350 ma lik bir sürücü gerekir..eğer bu şekilde 7 adet varsa 30-50 volt arası gerilimi olan 300-350 ma lik bir led sürücüsü gerekir..iki renk olduğu için 2 adet kullanılması ve bunları kontrol edebilmek içinde ikili bir kumanda gerekir..

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,839
Son üye
Qkay

Yeni konular

Geri