Lazer sönsörü yardım

structi

Üye
Arkadaşlar merhaba

Lazer sensör ihtiyacım var 2 mm ile 500 mm arası ölçme yapabilecek bir lazere ihtiyacım var. Fakat uzaklık sensörü değil x, y ekseninde gidişleri bana söylemesi lazım yani tıpkı mouse gib. Yalnız onun uzaktan etki eden versiyonu. Bir de ondan x, y, bilgilerini alabilmem lazım. Sizce hangi lazeri kullanmalıyım veya lazer dışında başka bi öneriniz var mı yardım ederseniz sevinirim.

Saygılarımla
Gebze Institute of Technology

Sn structi;
http://www.sick.com.tr/tr/hakk_m_zda/tr.html
linkten sensörlere bakabilirsiniz.size gerekli sensörleri tam olarak nerde kullanacağınızı söylerseniz daha fazla yardımımız olabilir.X,Y kordinatları için iki sensöre ihtiyacınız var.ama bunların hassasiyetleri ne olucak.yani örnek verecek olursam bunları cnc gibi bir cihazda kullancaksanız mesela 0,01 mm yi algılamasını istiyorsanız seçilen tipe göre bu mümkün olmamaktadır.kolaygelsin

ewet arkadaşım eyupbakan üstadımın dediği gibi de sickden faydalanabilirsin 4-20 mA lazerler var. ha maliyetli olur diyosan ipli 4-20mA encoderlerde var lazere göre fi.yatı daha uygun..............

Arkadaşlar merhaba

Lazer sensör ihtiyacım var 2 mm ile 500 mm arası ölçme yapabilecek bir lazere ihtiyacım var. Fakat uzaklık sensörü değil x, y ekseninde gidişleri bana söylemesi lazım yani tıpkı mouse gib. Yalnız onun uzaktan etki eden versiyonu. Bir de ondan x, y, bilgilerini alabilmem lazım. Sizce hangi lazeri kullanmalıyım veya lazer dışında başka bi öneriniz var mı yardım ederseniz sevinirim.

Saygılarımla
Gebze Institute of Technology

aRAKADAŞALRINDA DEDİĞİ GİBİ, SICK te bu tip ürünler baya çok, DT20 kodlu ürünü önerebilirim.dt20-p244b

Lazer saatler hakkında bilgisi olan var mı lazerle saatin görüntüsünün duvarın üstüne aktarma

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,979
Son üye
schule48

Yeni konular

Geri