Lazer Kazıyıcı ve Kesici Router (co2 tüplü)

ALüminyum levhanın yüzeyini kendin mi sildin?

evet abi 20mm tarama bıçağını flycutter gibi kullanıyorum çok da güzel oluyor. deviri ve ilerlemeyi tutturunca bir de wd40 sıktınmıydı ayna gibi yapıyor..

.Aluminyumu kanaldaki somunlar ezerse vs diye aklımdan hep geçer.

eğer sigma kanalına taktığımız o somun görevi gören aluminyum kanal somunlarından bahsediyorsan gerçekten çok sağlam. şimdi birazdan montaj için kullandığım sistemlerin fotoğraflarını çekip atıyım daha aydınlatıcı olur.

evet abi 20mm tarama bıçağını flycutter gibi kullanıyorum çok da güzel oluyor. deviri ve ilerlemeyi tutturunca bir de wd40 sıktınmıydı ayna gibi yapıyor..

eğer sigma kanalına taktığımız o somun görevi gören aluminyum kanal somunlarından bahsediyorsan gerçekten çok sağlam. şimdi birazdan montaj için kullandığım sistemlerin fotoğraflarını çekip atıyım daha aydınlatıcı olur.
Valla helal olsun.

öncelikle sigmaları birbirine bağlamak istiyorsanız L bağlantı ya da köşe bağlantı ile uğraşmaktansa benim kullandığım alın vidası ile bağlamak çok daha mantıklı..
bağlantı yapacağınız sigmalar makinede birbirlerine eşit şekilde kesilmiş ve tam 90 derece olacak şekilde düzgün kesilmek zorundalar.
daha sonra vidalanacak kısımdaki deliklere vida yeri, kılavuz açmanız gerekiyor.
aşağıdaki resimdeki gibi alın vidasını öteki sigmanın boşluğuna oturtup sıkmak için de bir delik yer açarsanız sıktığınızda sapa sağlam bir yapı elde edersiniz..
20171019_210015.jpg

20171019_210029.jpg

rulman yataklarını aslında aluminyum a sabitleyecektim arada bir pleksi olmayacaktı fakat yataklamanın içinde rulman oynak olduğundan ve sabitleyemediğimden dolayı böyle bir parça yaptım. bu parçayı da aluminyum ayaklara ve altındaki sigmaya sabitliyorum böylece tam yerine montajlanın aluminyum parça otomatikman pleksi rulman yatağını da ekseninde olmasını sağlıyor.
20171019_210348.jpg

20171019_210521.jpg

Valla helal olsun.

bu da eskilerden cnc nin z eksenine kestiğim hem motorun hemde vidalı mil somunun bağlandığı kısım.
20mm tarama bıcağı wd40 ile birleşince aluminyumu ayna yapıyor haberiniz olsun :D

12417671_646088145532390_9063389096080316951_n.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
bu da eskilerden cnc nin z eksenine kestiğim hem motorun hemde vidalı mil somunun bağlandığı kısım.
20mm tarama bıcağı wd40 ile birleşince aluminyumu ayna yapıyor haberiniz olsun :D

Ekli dosyayı görüntüle 40993
Tarama takımının bir fotoğrafini çeker misin?

Bende 30luk var. Biraz titretiyor. Kullanamıyorum.

Ben de 8mm tin kaplı elması uç ile tarıyorum. Bundan daha temiz çıktı sanırım. Belki alu. 7070 diyedir. Ama o hareler illaki kalıyor. Onun içinde 1200 zımpara iyi oluyor.
Touch probe olarak kullandığım aluminyumu taramıştım.

Bu arada ben o craftomat 20'likleri bilettim. Gayet güzel oldu.

Tarama takımının bir fotoğrafini çeker misin?

Bende 30luk var. Biraz titretiyor. Kullanamıyorum.

abi titreme yok belki uygun ilerleme ve devir ayarı yapmak gerekebilir.
ben 300-400 mm/min ilerleme ve 1000-1200rpm arası kullanıyorum.

20171019_213435.jpg
20171019_213619.jpg

Ben de 8mm tin kaplı elması uç ile tarıyorum. Bundan daha temiz çıktı sanırım. Belki alu. 7070 diyedir. Ama o hareler illaki kalıyor. Onun içinde 1200 zımpara iyi oluyor.
Touch probe olarak kullandığım aluminyumu taramıştım.

Bu arada ben o craftomat 20'likleri bilettim. Gayet güzel oldu.

benimkilerde sizinkilerin aynısı.
biletmeye hiç ihtiyacım olmadı açıkcası. hem mdf hem alu sıkıntısız tarama yapıyor.
o harelerin çıkmaması için kesici ucun tablaya tam 90 derece olması gerek. bizim gibi makinelerde ne kadar düzgün olsa bile ucun yapısı, mdf tablanın zamanla eğiminin değişmesi.. gibi faktörler bu hareleri çoğaltıyor. devir ve ilerleme hızını çok uygun bir şekilde ayarlarsak düzgün bir iz bırakır gibime geliyor.

piyasadan hazır satın aldığımız fabrikasyon kimi metal materyallerin de böyle uç izi olduğunu görürüm zaman zaman.

kayış aktarması için kullandığım aluminyum çubuk beklediğimden çok esnedi
ben de indüksiyonlu krom mil buldum 8mm 3d yazıcılarda kullanıyorlar genelde.
yarın da y eksenini bitiririm herhalde. daha sonra denemelik tüpü ve aynaları ayarlayıp ilk defa bir şeyler çiziktiririm :D
20171021_204044.jpg

Şu kayış türleri hakkında bilgi verebilir misiniz? Ölçüleri, tipleri diş sayısı hakkında..

Forum istatistikleri

Konular
128,196
Kullanıcılar
449,975
Son üye
yamanelektronik2023

Yeni konular

Geri