CO2 tüplü lazer ekipmanları ?

Muhtemelen modülde akım ayarı vardır ( power ledler laserler akım regülatörü ile sürülür) ve gerekeni yapıyordur.
Onun sağlıklı çalışabilmesi için önerilen kaynakla beslenmesi gerekir.
Girişini kısarak çıkışı kontrol akıllıca değil.
Güç ayarı ttl ucundan yapılmalı.
Doğrusu bu ama ben yaptım oldularda olurmu olur ..
Pek ucuz şeyler değil malum .
Kaç kuruş ?

@freedom33 abi söz sende

fiyatını ben bilemiyorum

o zaman üretici firmaya yazayım onlar ne diyecekler bu duruma dediğin gibi gücü ayarlamak mantıksızsa kullanmayalım

2uswx05.gif

-----------

150W lık diod lar var !
Varda abi 2wlik diyot bile cok pahali sen 150w diyosun .d dvd-rw den sokmeyi düşünüyorum ne yalan söyleyeyim sanırım 250mah felan guc uretiyo onlarda. Ama birkaç lazeri birlestirip 5w a kadar çıkış elde edenler mevcut internette . Bana söyle ucuz yollu yakici bir diyot lazım.

Yüzme bilmeyen kavağa çıkmayacak :rolleyes:

Edit :
üstteki değil onun üstündeki ile ilgidir.
Edit 2 :
Youtube bu gün göçtü göçecek..

Metale yazi

Ekli dosyalar

• 1418421760645.jpg
    1418421760645.jpg
    67.6 KB · Görüntüleme: 46
Merakını gidermene sevindim,ben zamanında laser diye baya kıvranmıştım:)aşağıda açtığım konunun açılış tarihine dikkat:)aynı şekilde inkjet yazıcılar gibi yazdırma olayını baya bi araştırdım bulamadım,fakat önceden bahsettiğim 40w lık laser kaşe makinaları istediğimiz mantıkta yazıyor(tarama mantığı yani püskürtmeli yazıcılar gibi)
https://www.kontrolkalemi.com/forum/konu/sadece-text-yazdırmam-gerek.56061/

Asenyurt, ben gönderdiğim laserin focus ayarını oynayarak kalın ve ince kodlama yapabiliyordum,dediğim gibi laserin gücü ttl girişinden ve Kazım abinin (idolüm:) dediği gibi pwm girerek ayarlayabilirsin,555 ile bir pwm devresi yaptım ama deneme fırsatım olmadı,gözlük kullanmayı ihmal etme,ışına bakma gecici körlük yaşayabilirsin!Aslında router ın hızını değiştirerekte en ideal yazma şeklini bulabilirsin.

Satıcı ile görüşmen daha doğru olur .
Genel olarak TTL seviye belirtir 5V yani .
TTL den tetikleyerek gücü ayarlayabilirsin.
Tıpkı power led lerde olduğu gibi pwm deniyor hani.
Mach3 spindle için pwm çıkışı vermekle beraber , arabirimler bunu eş değerinde 0-10V ye çevirir , spindle sürücüler için.
Lakin bu pwm çıkış laser modüle uygunmudur , kod satırlarındaki Sxxx değerleri ile ne tür bir doğrusallık gösterir bilemem denemedim.
Ama harici bir elektronik ile ttl seviyesinde pwm üretip mesela bir potansiyometre ile arttırma azaltma yapılabilir.
Hem frekans hem de duty cycle ayarlanması evladır.

Satmadım abi :) test yapsın diye gönderdim,ben bu forumdan kimseyi tanımasamda enteresandır ki reel hayatta tanıyıpta güvenmediklerime bu forumda güveniyorum:)

@freedom33 abi söz sende

fiyatını ben bilemiyorum

o zaman üretici firmaya yazayım onlar ne diyecekler bu duruma dediğin gibi gücü ayarlamak mantıksızsa kullanmayalım
Evet düşük voltajın sakıncalı olduğunu söylemişti,11 v ideal voltaj demişti satıcı,500 tl ye almıştım.

Moderatör tarafında düzenlendi:
ben satıcıya yazdım bakalım cvp verince buradan bilgilendiririm. ttl olarak kullanayım o zaman

Satmadım abi :) test yapsın diye gönderdim..

Satıcı diye kalecnc ye demiştim..:)

Türkiye dekiler bulup da başına bela olmasın diye Türkiye satışı yok yazmış iri kıyım cacıklık.

Artcam vectric solidcam .. satır satır tarayarak çalışabilir.
Akıllıca olmadığı için tercih edilmez çoğu zaman.

Yüzme bilmeyen kavağa çıkmayacak :rolleyes:

Edit :
üstteki değil onun üstündeki ile ilgidir.
Edit 2 :
Youtube bu gün göçtü göçecek..
Abi neden böyle birşey dedin anlamış değilim.Herhanği bir şekilde bilmişlikte taslamadım, sadece yaptığım araştırmalardan edindiğim bilgileri aktardım belki doğru belki yanlış. Belki birşey bilmiyor olabilirim ama hergün yeni birşeyler araştırıyoruz. Kendi çapımızda birşeyler öğrenmeye yapmaya çalışıyoruz. İnsan doğası gereği herşeyi hemen ögrenip akılda tutamıyoruz. Yanlış yaptığımız şeylerin doğrularını siz söyleyeceksiniz ki doğrusunu öğrenelim. Bilmiyoruz diye hayal ettiklerimizi yapmayalım mı?

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,597
Son üye
CTure

Yeni konular

Geri