Kuzey Irak mı, Libya mı?

Bizim Kuzey Irak dediğimiz, ama dünyanın ve özellikle kendilerinin Kürdistan dediği o bölge;
şimdilik yeterince güçlü değil...
Güçlendiğinde ne olacak ???
Türkiye'den ne isteyecek ?

Libya çok daha mantıklı...
Ben düşmana cephane vermem... ;)

Bizim Kuzey Irak dediğimiz, ama dünyanın ve özellikle kendilerinin Kürdistan dediği o bölge;
şimdilik yeterince güçlü değil...
Güçlendiğinde ne olacak ???
Türkiye'den ne isteyecek ?

Libya çok daha mantıklı...
Ben düşmana cephane vermem... ;)
Bu dediğin gazoz agacı be arkadaşım güçlenmek gibi bir şansları yok.ne o zeka vardır onlarda ne de Avrupa salak mı o kadar.
hadi bu konuyu ele alalım arkadaşlar,eğer siyasete girmez ve site yöneticilerinden ikaz gelmez ise... sizce güçlenebilirler mi var mı öyle bir şansları?

Dursun bey; ne avrupa, ne abd o bölgede çok fazla birşey değil...
Oralar İsrailin...
Malumunuz, Yahudilerin "vaadedilmiş topraklar" inanışları...

Kuzey ırak ve Kürtler yeterince palazlandırılacak...
Türkiye bölünecek...
Türkiye'nin doğusu ile Suriye, İran ve Irak'tan alınacak topraklar ile Kürdistan kurulacak...
Dikkat ediniz bu bölge "vaadedilmiş topraklar" haritasıdır...

Daha sonra yeterince güçlü olması mümkün olmayan Kürdistan İsrail'e dönüşecek...

Yahudi cemmatini kesinlikle küçümsemeyiniz...
ABD ekonomisi tamamen onların elinde...
İngiltere'nin de...
Ama ABD çok daha farklı.. Doların üzerindeki semboller bile "mason" sembolleri...

Bu konu çok uzun aslında...
Yeri gelirse değiniriz...

Sayin Mardahan,
Evet soylediklerinizde pay var. Ama unutmayin ki, bizim kurtulus savasi gibi bir gecmisimiz var. haritalar her defasinda ciziliyor ama, ki biz millet olarak kendi aramiza comak sokmak icin elimizden geleni yapariz ne varki konu milliyetcilik oldugunda, istisnalar haricinde yine hepbirlikte oluruz. Kanimizin son damlasi deyimi kesinlikle dogru bir deyimdir.
Vaadedilmis topraklar meselesine gelince, yahudi dininin varolusundan beri bu konu var.Tamam FED onlarin o 7 yahudinin elinde ama ekonomiler ne kadar onlarin elinde olursa olsun, hic bir ulke o topraklari o zenginlikleri onlara yar etmez, bu yeni bir dunya savasi demektir diye dusunuyorum ki boyle bir savasta neler olacagini sizlerde kestirirsiniz herhalde.

Evet haklısınız, bizim bir "kurtuluş savaşı" geçmişimiz var...
Ama unutmayalım ki, Allah(cc) her zaman Atatürk lütfetmez bize...

Din alimlerinin ortak kanaati, kıyametin orta doğudan çıkacağı yönünde...
Evet savaş olursa nükleer olur. Bu da kıyametimiz olur...
Bırakın nükleer savaşı...
Ekonomik bir savaş olsa, ve Türkiye'ye dışarıdan hiçbir ürün girmese, açlıktan ölürüz...
Domates tohumuna kadar İsrail'den geliyor. Yerli tohum kalmadı.
Ne elektrik santrallerimiz çalışır, ne fabrikalarımız...
Ne otomobil çalışır, ne de bir uçak...

Bu kadar dışa bağımlı ülkelerin, özgürlüğünden bahsedilemez...

Insanlar sadece domateslemi karnini doyuruyor. Biz hicmi ihrac etmiyoruz. turkiyenin her halukarda ihtiyaclarinin karsilayacak durumdadir. Ayrica sadece bu durumlar sadece turkiye icin mi gecerli oyle ise neden hep turkiyeye yatirim yapmak istiyorlar?

Ezbere konuşmayalım... TUİK ne demişbakalım...,

"Türkiye İstatistik Kurumu TÜİK tarafından açıklanan rakamlara göre Türkiye'nin 2009 yılı ihracatı bir önceki yıla göre yüzde 22,6 azaldı. Türkiye, 2009 yılında toplam 102 milyar 165 milyon dolarlık ihracat yaptı. Buna karşılık, Türkiye'nin 2009 yılı ithalatı da yaklaşık üçte bir oranında azalarak 140 milyar 775 milyon dolar tutarında gerçekleşti. "

102 milyarlık satış yapmışız... 140 milyarlık almışız... 38 milyar açık :(

Rakamları isteyen bulur... Buraya örnek için koydum...

Türkiye'de hayvan kıtlığı var ya, kurban bayramında dışarıdan büyükbaş hayvan ithal ettik...

Gerçekten çok berbat tablolar... Ama bu berbat tabloları bile süsleyip yutturuyorlar cahil vatandaşıma...

Neyse...
Dışarıdan yatırım geliyor ülkemize Doğrudur... Bu paranın ne kadarı sıcak paraya, ne kadarı fabrika vb. yerlere yatırılıyor ?

aumut kardeşim; Libyayı bilmiyorum ama erbili gördüm okadar kötü bir yer değil ben bundan 4 ay önce musula yakın Telleferde 4 ay çalıştım çalıştığım yere göre erbil paris kalıyor hem güvenlik hemde sosyal açıdan maaşlarda fena değil orda ben olsam ırak ta çalışmayı tercih ederdim.

Forum istatistikleri

Konular
128,404
Kullanıcılar
450,302
Son üye
mel112

Yeni konular

Geri