Irak işi için fikirlerinize ihtiyacım var

vecivicivokke

"Elenktirink elaktirinik olurmu onsuz evlilink? "
Yönetici
Yönetici
Arkadaşlar bir teklif aldım. Irak hastane inşaatı var. 1500$. Sigorta yok. Kamp hayatı. 2 haftada 1 gün izin. 6 ayda bir tr de 15 gün izin. Süresiz iş diyorlar. Aracısız. Şu anki maaşım zam gelirse 8 bin olacak. Rusya Azerbaycan Libya yaptım ama Irağa gitmedim değermi? Irak tecrübesi olan arkadaşlarında fikirleri benim için çok kıymetli.

yaklaşık 26bin tl bu devirde fena değil. tersanede çalışan bir elektrikçi bile kazanamıyor o parayı. ama evli barklı adama uygun değil bence. kısa sürede toplu para yapmak isteyen bekar adam için uygun olabilir. bildiğim kadarıyla orada hala çatışmalar oluyor bazı bölgelerde. kim vurduya gitmekte var işin içinde. iyi düşünüp öyle karar vermeli. güvenlikli bir otelde mi kalınacak yoksa şantiyede mi bunlar da netleştirilmeli.

yaklaşık 26bin tl bu devirde fena değil. tersanede çalışan bir elektrikçi bile kazanamıyor o parayı. ama evli barklı adama uygun değil bence. kısa sürede toplu para yapmak isteyen bekar adam için uygun olabilir. bildiğim kadarıyla orada hala çatışmalar oluyor bazı bölgelerde. kim vurduya gitmekte var işin içinde. iyi düşünüp öyle karar vermeli. güvenlikli bir otelde mi kalınacak yoksa şantiyede mi bunlar da netleştirilmeli.
Türk hastanesi olabilir. Tr kurumları hesaplıyor dediler. Güvenliğin o yüzden sorun olacağını düşünmüyorum

öyleyse ben de gelirim en azında bir yurtdışı görmüş olurum:)

1500 az 3000 veriyorlarsa git :)
3000 alan yok usta

1500 az 3000 veriyorlarsa git :)
Gidersem ortama bakıp burada ilan çıkarım ustam.

hadi norveçtir, isveçtir, fillandiyadır eyvallahta... yurtdışı ırak deyince insan iyi bir düşünmeli
O ülkeler almıyor usta

Her durumu kabul ettiniz diyelim . ( siğorta hariç )
Sigorta yok diyorsunuz .
Güven kısmını zorluyor .

ALLAH göstermesin bir durum olduğunda sonucu ?

Rusya Azerbaycan Libya yaptım diyorsunuz .
Sigortanız varmıydı ?
Yurt dışı işlerinde sigorta olmuyor. İsteğe bağlı giden yatırıyor

malesef aynı durum suriye için de geçerli. biz suriyede savaş var diye mültecilere kapıları sonuna kadar açıyoruz giren çıkan belli değil. ama bir bakıyoruz suriyeliler deniz kenarında tatil yapıyor kendi ülkelerinde e hani savaş vardı yani.

hangi bölgesine gideceksiniz ustam?
Basra

Bence gidin, yok gitmeyin, bu karar bize düşmez tabii ancak petrol mühendisi bir arkadaşım Irak'a gitmek üzere yabancı bir firmadan teklif aldı şu anda düşünüyor.

Bu arada yabancıların güvenlik işini nasıl çözdüğünü anlattı. "Crime Rate" denen bir şey var, bunu suç oranı olarak çevirebiliriz şu anda İstanbul'un suç oranı %51 , Basra nın %54.

Yabancı firmalar kafadan bilgilerle değil daha önce araştırılmış, güvenilir kaynakların yazdığı bu tür bilgilerle çalışıyor yani Basra, İstanbul'dan biraz daha tehlikeli, ancak önemli olan şunlar:

1. Mutlaka çok tedbirli olmanız gerekiyor.

2. İş uzadıkça tedbirler kendiliğinden gevşiyor, her iş için süreleri farklı ancak sizin türde bir iş için süre 1 yıl kadar, yani bir yıl değerse gidin daha fazlası için kararı tabii ki siz vereceksiniz. Ancak istatistikler böyle.
Bir yıl için (6 ayda bir geleceğinizi düşünürsek) risk fazla değil.

3. Kamp hayatı gibi şehirden uzakta yaşayacağım diyorsanız çok daha iyi ve emniyetli.
İş uzadıkça tedbirleri gevşetmektense daha da sıklaştırmak gerekiyor.

Tehlike durumunu gösteren linkleri arzu ederseniz gönderirim.
Sizin için hayırlısı neyse o olsun.
Yorum için çok teşekkür ederim. Totalde 10 senelik Yurt dışı tecrübem var. Macera anı yada hevesle alakalı değil. Irağı çok bilmiyorum fakat sanıyorum milyon tane Türk vardır. Belki bulunan birileri olmuştur diye sormuştum

Suç oranlarına nereden bakıyorsunuz? Çok ilginçmiş

Arkadaşlar bir teklif aldım. Irak hastane inşaatı var. 1500$. Sigorta yok. Kamp hayatı. 2 haftada 1 gün izin. 6 ayda bir tr de 15 gün izin. Süresiz iş diyorlar. Aracısız. Şu anki maaşım zam gelirse 8 bin olacak. Rusya Azerbaycan Libya yaptım ama Irağa gitmedim değermi? Irak tecrübesi olan arkadaşlarında fikirleri benim için çok kıymetli.

Her durumu kabul ettiniz diyelim . ( siğorta hariç )
Sigorta yok diyorsunuz .
Güven kısmını zorluyor .

ALLAH göstermesin bir durum olduğunda sonucu ?

Rusya Azerbaycan Libya yaptım diyorsunuz .
Sigortanız varmıydı ?

Son düzenleme:
Allah allaah. Irağın güvenli güvensiz bölgeleri var. Neresi için söylüyorsunuz kaç şehrinde bu durum var? Sınıra girer girmez silahla taramayamı başlıyorlar? Haberlerden mi takip ediyorsunuz yoksa haber mi geliyor size Bi anlasam
malesef aynı durum suriye için de geçerli. biz suriyede savaş var diye mültecilere kapıları sonuna kadar açıyoruz giren çıkan belli değil. ama bir bakıyoruz suriyeliler deniz kenarında tatil yapıyor kendi ülkelerinde e hani savaş vardı yani.
hangi bölgesine gideceksiniz ustam?

Forum istatistikleri

Konular
127,949
Kullanıcılar
449,595
Son üye
Ferden1011

Yeni konular

Geri