Kuyudaki dalgıç pompayı şamandıra olmadan çalıştırma.

sıvı seviye tespit rölesi sorunsuz çalışıyor.ben 3 ayrı kuyu için kullanıyorum.şimdiye kadar bir sorun yaşamdım.tabiki 3 problu kullanmak mantıklı olanı.

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
değerli ustalarım bizde benzer bir olayı şöyle çözdük. kuyudaki biriken suyu dışarı atmak için şamandıra kullanıyorduk. çok arıza yaptığından dolayı bir adet kapasitif sensör kuyunun içine güzelce yerleştirdik.daha kuyunun yanına uğramaz olduk. bunun için 1zaman rölesi 1adet kontaktör bir röle bir sensör ebedilik olur saygılarımla.

yada motorun su içinde ve su dışında çektiği akımları ölçüp
bunları karşılaştırırız
yüksek akımda motor çalışır
düşük akımda durur
hiç şamandıra kullanmassın
oto camlarında bu sistem kullanılıyo
ben uygulamadım ama mantıklı geldi:)

mustafamd arkadaş motorun tekrar devreye girmesi nasıl sağlanacak

Sonra birde bakmışınızki yaptığınız hesap tutmamış ve motor susuz çalışıp yanmış :D hikayenin sonunu getirmek lazım değil mi ama :p

hocam ben sucuyum 4 tane kuyum var eğer kuyuyu devamlı çalıştırıyorsan nekadar su verdiğini bilirsin yani aaaaaaaaaaaaa su kesilmiş gibi bişey olmaz su sabittir çünkü uzun zaman gerekir suyun azalması.

Arkadaşlar bahçemde bulunan su kuyusundaki dalgıç pompamı seviye düştüğünde duracak seviye yükseldiğinde çalışacak fakat şamandıra kullanmadan kumanda devresi üzerinden nasıl çalıştırırım. Saygılar herkese...

hocam merhaba belkı arkadaslar cevaplamıs olabılır ama belkı sızıngıbı bu konuyla ılgılı arkadaslar vardır bılgı vermek amacı ıle

işinizi ultrasanıc sensorle yapabılırsınız bunlar sayısal olarak oradakı suyun sevıyesını haznenın capını bılıyorsanız mıktarını gorebılecegınız ensturmanlar var
bunlardan dıgıtal ınput alıp kumanda devrenızı calıstırabılırsınız.

umarım yardımcı olabılmısımdır.

butun herkes bılıyorki elektırık devrelerınde sınır olmaz yeterkı mantıgınızı kullanın sıvı kontrol rolesı arıza yaptıgında veya kullanmak ıstemedıgınız zaman şamandıra ve kontaktor kullanarak ta işinizi gorebılırsınız şamandırayı anahtar vazıfesı gordurerekte kontaktoru çektırebılırsınız yanlız şamandıraya noturu verınız işinizi gorecektır tabıkı sıvı kontrol cıhazı kadar hassas olmasada iş gorulur

mustafamd arkadaş motorun tekrar devreye girmesi nasıl sağlanacak

:) evet güzel soru...
şöyle olabilir.....
motor her 5 dakikada bir otomatik çalışır.
akımları karşılaştırır.
akım karşılaştırmalarına göre, çalışıp duracağına karar verir...

nası oldu MU? ELEKTRİk

picle olabilir gibi geliyo
arge olarak deneenebilir

Forum istatistikleri

Konular
128,203
Kullanıcılar
449,984
Son üye
riki35

Yeni konular

Geri