Kuyudaki dalgıç pompayı şamandıra olmadan çalıştırma.

sıvı seviye rölesi kullanabilirsinama onlarda cok hassas olmuyolar bazen devreyi kesmiyolar

arkadaşım Entes in ürünlerini Kullanıyorum yapmış olduğum projelerde ve Öyle bir problem Yok

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
sayın hesci dalgıç pompanın kuyu çıkışına bir adet floww swich başla su akıı olmadıktan sonra devreyi kessin kuyun ne kadar sürede doluyor ise bir adet zman rölesi bağla devreye girsin başka şekilde olmaz veya sürücü kulllanman lazım kolay gelsin

peki kuyuda su kalmazsa kuyu bu sonuçta gelen su miktarı hep aynı değilki??

Alt seviye ve üst seviye olarak iki kablo sarkıt kuyuya uçlarına 10 luk kablo bakırını bağlayabilirsin topraklamanın güçlü olması için yada elektrot kullanabilirsin. Üst seviye kumanda rölesini çektirsin röle açık kontağıyla kontaktörü çektirsin tabi alt seviye kontaktörün nötürü olsun.

aynene sıvı seviye rolesi kulana bilrsn ama onunda ufak probları war

Alt seviye ve üst seviye olarak iki kablo sarkıt kuyuya uçlarına 10 luk kablo bakırını bağlayabilirsin topraklamanın güçlü olması için yada elektrot kullanabilirsin. Üst seviye kumanda rölesini çektirsin röle açık kontağıyla kontaktörü çektirsin tabi alt seviye kontaktörün nötürü olsun.
Arkadaşım seviye rölesine iki adet kablo olmaz üç adet prob olması lazım çünkü iki prob'da dalgıç kararlı çalışmaz su seviyesi alçalıp yükseldikçe dalgıç dur kalk yapar ve arızalanır kesinlikle üç adet olması gerekir

sayın ergül02 ben kuru kontak normal kumanda rölesini kastetmiştim enerjilendiğinde kontakları konum değiştiren enerji kesilince kontakları eski konumuna dönen yani seviye rölesi değil ve üst prob start yaptıracak ta ki su alt probun altına düşünceye kadar ve yeniden pompanın devreye girmesi için suyun üst proba yükselmesi gerekecek yani dur kalk söz konusu değil.Ben tabi devreyi üstü kapalı anlattım ama herşeyi de devletten beklememek lazım.

cevapları okudum açıkcası elektronik bilgisi olmayan kuyu sahibi için zor bi iş.açık keson kuyu ise en sağlıklı yöntem şamandıra sistemidir.eğer sondajsa bu ozaman en mantıklı yöntem zaman rölesi.kuyunuzda ne kadar suyunuz var motoru açarsınız saat tutarsınız bitince kapatırsınız belli bi süre sonra gene dakika tutup ayarlamayı yaparsınız.eğer kuyu devamlı çalışmıyorsa ilk etapta fazla su verir bunlarıda göz önünde bulundurun.

cevapları okudum açıkcası elektronik bilgisi olmayan kuyu sahibi için zor bi iş.açık keson kuyu ise en sağlıklı yöntem şamandıra sistemidir.eğer sondajsa bu ozaman en mantıklı yöntem zaman rölesi.kuyunuzda ne kadar suyunuz var motoru açarsınız saat tutarsınız bitince kapatırsınız belli bi süre sonra gene dakika tutup ayarlamayı yaparsınız.eğer kuyu devamlı çalışmıyorsa ilk etapta fazla su verir bunlarıda göz önünde bulundurun.

Sonra birde bakmışınızki yaptığınız hesap tutmamış ve motor susuz çalışıp yanmış :D hikayenin sonunu getirmek lazım değil mi ama :p

Derin kuyu dalgıç pompalar yön tayini için bile susuz çalıştırılmaz .
kuyuda motorun konulduğu seviye su devamlı olması gerekir bu nedenle derin kuyu dalgıç pompalara elektrot ve seviye rolesi kulanılır su pompanın 50 cm üzerine geldiğinde pompanın çalışmasını durdurur su bu seviyenin bir metre üzerine çıkmadıkca çalışmaz.

şu unutulmamalı derin kuyu dalgıç pompaları su yataklıdır. susuz çalıştırıldığı an yanar .

mükemmel bir şekilde hatasız çalışan sıvı seviye rölesi hangi markadır nemden v.s. den etkilenip yanlış kontak vermeyen?

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,601
Son üye
AlienInc

Yeni konular

Geri